Reklam

TAŞPINAR DERGİSİNİN 23. SAYISI YAYINLANDI

Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 23. sayısı okuyucularıyla buluştu.

TAŞPINAR DERGİSİNİN 23. SAYISI YAYINLANDI
18 Temmuz 2020 - 11:15
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi'nin 23. sayısı okuyucularıyla buluştu.

 

Yerel kültürü tanıtma ve aktarma gayretiyle hazırlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayısında da ilk kez okuyacağınız konular, ilk kez göreceğiniz fotoğraflar ve belgeler yer alıyor.   

        1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi'nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor. Bir Misyonerin Gözünden Afyonkarahisar’da 1902 Yılında Yaşanan Büyük Yangın, Afyonkarahisar’daTapulama Çalışmaları, İngiliz Basınında Büyük Taaruz, Ebu’l Mücahid Külliyesi, Anadolu Tarihinin Gizli Kalmış  Beldesi Çayırbağ, Afyonkarahisar’ın Kırpınarı Karaadilli Yağlı Güreşleri, Mısırlı Prens Kadriye Hüseyin’in Afyonkarahisar Notları Bir Esnaf Hikayesi Keçeci Yaşar Usta gibi daha pek çok ilginç konuyu Taşpınar Dergisinde bulabilirsiniz.

Başkan’dan

Taşpınar Dergimizin 23.sayısıyla merhaba… 22. sayımızın çıkmasının hemen ardından tüm dünya ve ülkemizin karşılaştığı musibet hayatımızın merkezine oturdu. Bizler de yerel yönetimler olarak merkezî yönetimin aldığı kararlar çerçevesinde hızlı bir biçimde bu musibetin hemşehrilerimizi etkilememesi için tüm imkânlarımızla seferber olduk. Şükürler olsun ki kötü günleri geride bıraktık. Fakat tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin bilincinde olmalıyız.

Elbette ki musibetle mücadele sadece tıbbî alanda olmuyor. Bu anlamda tıbbi tedbirlerimizle beraber evlerinde hizmet bekleyen insanlarımız için kültürel anlamda da elimizden geleni yapmaya çalıştık. Evlerinize kapandığınız günlerde Mehteran Takımımızın, Folklor ekibimizin sokak etkinlikleri ile sizleri mutlu etmeye çalıştık.

YORUMLAR

  • 0 Yorum