Tam kapanma kararı, Afyon'da memnuniyetle karşılandı

Tüm yurt genelinde uygulanacak ‘tam kapanma' kararının ardından Afyonkarahisar'da vatandaşlar kararın vaka sayılarının düşmesinde büyük etkisini olacağını belirttiler.

Tam kapanma kararı, Afyon'da memnuniyetle karşılandı
27 Nisan 2021 - 17:59 - Güncelleme: 27 Nisan 2021 - 18:03

Tüm yurt genelinde uygulanacak ‘tam kapanma' kararının ardından Afyonkarahisar'da vatandaşlar kararın vaka sayılarının düşmesinde büyük etkisini olacağını belirttiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında alınan ‘tam kapanma' kararının ardından korona virüs (Covid-19) vakalarının düşmesi bekleniyor. Afyonkarahisar'da vatandaşlar tam kapanma kararını en başından beklediklerini ifade ederek, 18 günlük kapanmanın virüsün yayılım hızını düşüreceğini inandıklarını dile getirdiler. Özellikle bayram arifesinde böyle bir kararın alınmasının esnafı olumsuz yönde etkileteceğini ancak vaka sayılarını da düşüreceğini kaydettiler. Afyonkarahisar'da vaka sayılarının son günlerde bir hayli arttığını da dile getiren vatandaşlar tam kapanmayla inşallah yaza daha rahat bir şekilde girilebileceğini söylediler..

İHA


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • memleket sevdalısı
  2 hafta önce
  ben tam kapanmadan memnun değilim.
 • ALİ
  2 hafta önce
  SAYIN Belediye başkanı her yer sinek dolu. İLAÇLAMA İÇİN GEÇKALDINIZ.EN ÖNEMLİ GÖREVİNİZ BU SİZİN.LİYAKAT DEDİKLERİ BU OLSA GEREK.
 • İsmail
  2 hafta önce
  Ben bir esnaf olarak kesinlikle memnuniyetle karşılamıyor. Son 1 senedir esnaf dibini köşesini bitirdi. Kaldı ki bu kapanma 2 hafta önce olsaydı da esnaf bayramda ticaretine baksaydın. Kapanmayı bende doğru buluyorum ama bayram öncesi olması esnafa büyük kazık gibi görünüyor. Ama her şer görünene bir hayır vardır. Velevki vaka sayıları düşmedi bunun vebalini kim verecek. İnanın dışarısı yangın yeri Allah hakkımızda hayırlı olanı nasip eysin
 • Abdullah Ay
  2 hafta önce
  Nasıl bir haber anlayışı anket mı yaptinizda memnuniyetle karşılandı diyorsunuz insanlar ne yeyip ne içecek , faturaları kim ödeyecek , banka kredi ,kredi kartı borcu vb ödemeler otelenecekmi vb böyle haber anlayışı olmaz el insaf . . .
 • Yakup
  2 hafta önce
  Herkes sokaklarda. Marlketlerde yasak zamanı tüm afyon ailecek marketlerde Yasak bitincede sokaklar hiç olmadığı kadar dolacak. Faydasini gorurmuyuz. Bu yasaklardan tam kapanma cigirtkanlari dediği olsun diye sayın cumhurbaşkanımız nasıl izin verdi aklım almıyor. Çünkü zaten yokluk içindeyiz. 17 gün ekmeği olmayan alışverişini yapamayacak olan yaşlılar ne yapacak. İşyeri olan işçisine 17 gün nasıl maaş verecek. Kimse dusunemiyormu. Benimde çalışmadan her ayın 15 i ATM den maaşımı cekecegim bir banka kartım olsa idi (Allah haram göstermesin) bende 17 gün yetmez 1000 yıl kapanalim derdim herhalde. Misafirlik meraklısı halkımız. Nişan düğün olsada yemek yesek merakımiz. Her cenazenin taziyesinden sonra 10 kişinin korona oldugu yapımız değişmeden. Koronanin aileden birinden bulasmayacagini sananlar nineleri ve dedelerinin cenaze namazını coktan kıldı bile köylerde yaşlı büyüklerimiz kalmadi. bu kapanmanin virüsü imal edenlerin amaçlarından biri olduğu you tubeda soyleniyor. Öyle ise vah bana vah temiz müslüman halkıma.
 • Mehmet
  2 hafta önce
  Sayın yorumcu, aynen de "çalışmadan ayın 15'inde paranı çekeceğin bir kartın" olmalı. Kapanma yapan ülkelerde durum budur. Bir şekilde (haramsız!) maaşını almaya, yaşamını sürdürmeye devam edene laf söyleyeceğine neden kapandığım halde bana maaş ödenmiyor, aç kalıyorum diye sormanız lazım.