Normalleşme sürecine girilmesiyle birlikte hafta sonu kalkan kısıtlamanın ardından Afyonkarahisar’da semt pazarları da normale döndü.

Rehavete kapılmak yok!

SEMT PAZARLARINDA KONTROLLÜ NORMALLEŞME DÖNEMİ

       Covid-19 tedbirleri kapsamında 'Kontrollü Sosyal Hayat'a geçişle birlikte pazaryerleri eski günlerine geri dönüyor. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile Afyonkarahisar Belediyesi tarafından günleri değiştirilen pazaryerleri, kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte yeniden eski günlerinde kurulacak, ikici el oto pazarı da Pazar günleri Fuar Alanı Semt Pazarında açılmaya devam edecek.

        Zabıta Müdürü Taner Çelik, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz tarafından esnaf temsilcileriyle bir toplantı yapıldı. Toplantıda maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uyulması yönünde esnafımız bilgilendirilirken, semt pazarlarına giriş çıkışları konusunda da gerekli denetimlerin hassasiyetle yapılacağı vurgulandı.        

      Toplantıda açıklamalarda bulunan Zabıta Müdürü Taner Çelik, gerek pazar esnafımızın gerekse vatandaşlarımızın maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmesi gerektiğini söyledi. Rehavete kapılmamamız gerektiğine işaret eden Taner Çelik; tedbirlere uyulması gerektiğini söyleyerek kamu kurumları olarak gerekli hassasiyeti göstereceklerini ifade etti. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Şükrü Boz ise kontrollü normalleşmeyle birlikte esnafımızın kurallara hassasiyet göstermesini istedi. Dr. Şükrü Boz, maske mesafe ve hijyen kurallarına riayet edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

          Esnafımızı temsilen toplantıya katılan Hüseyin Karnıbüyük ise eski günlere dönmeme adına kamu kurumlarımızın yanında esnaf, esnafı, vatandaşımızın da vatandaşımızı denetlemesi gerektiğini ifade etti.  Pazarcı esnafına seslenen Karnıbüyük, esnaf temsilcilerinin maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmesi gerektiğine dikkat çekti.

 

SEMT PAZARLARININ KURULACAĞI GÜNLER:

ATAKÖY SEMT PAZARI  Pazartesi
SAHİPATA SEMT PAZARI Salı
KATLI K. SEMT PAZARIÇarşamba
MAREŞAL MAH. PAZARI Çarşamba
HARBİŞ SEMT PAZARI Perşembe
KARŞIYAKA SEMT PAZARI Perşembe
FATİH-EŞREFPAŞA SEMT PAZARI Cuma
MECİDİYE SEMT PAZARI Cuma
FUAR ALANI PAZARYERİ Cumartesi
UYDUKENT SEMT PAZARI Pazar
ÇAVUŞBAŞ SEMT PAZARI Pazar
İKİNCİ EL OTO PAZARI (Fuar Semt Pazarı.) Pazar