Reklam

"SARAY HÜKÜMETİ HER ZAMANKİ GİBİ VATANDAŞI GÖRMEZDEN GELİYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını sürecinde vatandaşları yalnız bırakmayarak ilçe, belde ve köy ziyaretlerine devam ediyor. Milletin vekili olarak vatandaşın yanında olduğunu kaydeden Köksal, "Saray hükümeti her zamanki gibi ekonomik olarak temelden sarsılan vatandaşı görmezden geliyor. Fedakarlıkta bulun denilen vatandaş, evine ekmek götüremiyor" dedi.

"SARAY HÜKÜMETİ HER ZAMANKİ GİBİ VATANDAŞI GÖRMEZDEN GELİYOR"
14 Haziran 2020 - 17:43
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, koronavirüs salgını sürecinde vatandaşları yalnız bırakmayarak ilçe, belde ve köy ziyaretlerine devam ediyor. Milletin vekili olarak vatandaşın yanında olduğunu kaydeden Köksal, "Saray hükümeti her zamanki gibi ekonomik olarak temelden sarsılan vatandaşı görmezden geliyor. Fedakarlıkta bulun denilen vatandaş, evine ekmek götüremiyor" dedi.  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, beraberinde CHP İl, Emirdağ İlçe Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sosyal mesafe kurallarına büyük titizlik göstererek, Emirdağ İlçesi ile ilçeye bağlı Suvermez, Yenikapı, Hamzahacılı köylerinde vatandaşlarla bir araya gelerek istek, talep ve sıkıntıları dinledi.
VATANDAŞ EKONOMİDE TEMELDEN SARSILDI..!
CHP Milletvekili Av. Burcu Köksal, ilk olarak beraberindekilerle birlikte Emirdağ İlçe merkezinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Koronavirüs salgınının Türkiye'de olduğu gibi bütün dünyada da etkisini gösterdiğini ve göstermeye de devam ettiğini kaydeden Köksal, "Salgın sürecinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, hepsine Allah'tan rahmet diliyorum. Bu süreçte zor şartlar altında başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere görev yapan birçok meslek mensubu vatandaşımız var hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ancak pandemi sürecinde esnaf, çiftçi, işçi, emekli, sanayici, gazeteci toplumun tüm kesimleri ekonomik olarak temelden sarsıldı. Yüz binlerce işyeri kapanırken yüz binlerce işçi çalışmadı. Salgın nedeniyle evinde otur denilen vatandaşa AKP ne yaptı? Esnafın dükkan kirasını mı, vergisini mi ödedi, vatandaşın ev kirasını mı, kredi kartı borcunu mu, tüketici kredisi borcunu mu ödedi? Vatandaşı, esnafı, çiftçiyi, sanayiciyi emekliyi kaderine terk etti. Sosyal devletin gereğini yapmadılar. Sözde sosyal destek yardımları ile vatandaşa destek olmak yerine borç vermeyi tercih ederek, her zaman olduğu gibi kendi yandaşlarını kayırdılar." diye konuştu.
DON OLAYI NEDENİYLE ZARAR GÖREN EKİLİ ALANLAR, TÜM TÜRKİYE’NİN MİLLİ SERVETİDİR…
Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte Emirdağ İlçesi'ne bağlı köyleri ziyaret eden Köksal, "Çiftçilerimizin durumu ortada, koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiren çiftçilerimiz aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda yaşanan don olayı yüzünden maalesef büyük zarar gördüler. AKP çiftçimizin feryadına kulak tıkadı. Don olayı nedeniyle zarar gören bu ekili alanlar sadece çiftçimizin değil, tüm Türkiye'nin milli servetidir. AKP milli servetin yok olmasına göz yumuyor bu asla kabul edilemez. Çiftçilerimizin feryadına kulak tıkayanlara inat biz çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Köy ziyaretlerimiz de yaşanan bu duruma bizzat şahit oluyoruz. Tarımsal üretimin devamı için çiftçilerimiz desteklenmeli. Fakir fukara evine ekmek alamazken, Saray Hükümeti bunu görmezden gelmeye devam ederek, sözde sosyal yardım ödemesini de, dernek ve vakıfların belirlediği ailelere ödedi. Her zamanki gibi fedakarlıkta bulunan vatandaşlarımızın oturdukları yerde borçları arttı. Ama devleti soyan rüşvetçiler yandaşlar her zaman olduğu gibi köşeyi dönmeye devam ediyor. Milletin vekili olarak bizler tüm vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde görerek, dinleyerek bunları dile getirerek çözüme kavuşturmak için gece gündüz demeden çalışmayı sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.  
BAYAT İLÇE YÖNETİMİNE TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU
Milletvekili Av. Burcu Köksal, daha sonra geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden CHP Bayat İlçe Başkanı Mehmet Ali Üstün’ün vefatından dolayı ilçe yönetim kurulu üyelerine başsağlığı ziyaretinde bulundu.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • misafir1
  8 ay önce
  Ne demek saray hükümeti.. bu terbiyesizliklerinize devam ettikçe rüyanızda görürsünüz iktidarı.. zaten iktidar olmak gibi bir derdiniz olduğunu da sanmıyorum.. sizin amacınız koltuğunuz.. halk,vatan millet gibi derdi olanın dili kucaklayıcı olur ayrıştırıcı değil..
 • sedat
  8 ay önce
  İYİ Kİ BU SALGIN DÖNEMİNDE CHP-HDP-İP-SAADET VE KÜÇÜK ENİŞTE PARTİLERİ İKTİDARDA DEĞİLDİ.ÜLKENİN YARISI ÖLÜR KALANI DA İNTİHAR EDERDİ HERHALDE.NEDEN Mİ?ŞEHİR HASTANELERİ DİYE BİR KAVRAM ZATEN HİÇ OLMAZDI.ÇÜNKÜ BU ZİHNİYETE GÖRE ÇAĞDAŞ SAĞLIK HİZMETİ SUNAN BU HASTANELER GEREKSİZ."ÜLKEDE BU KADAR HASTA MI VAR?" DİYE SORAN BİR ADAMI GENEL BAŞKAN YAPMIŞLAR.YA BU ADAM ÜLKENİN BAŞINDA OLSAYDI?AYNI ADAM SONRADAN "BİZ HASTANELERE HİÇ KARŞI ÇIKMADIK. AMA YATAK SAYISI AZ" DEDİ YA ZATEN FİLM ORDA KOPTU.BU VEKİL VÜKELA HANIM ACABA GENEL BAŞKANININ BU BAKIŞ AÇISINA VE TOPAÇ GİBİ DÖNÜŞÜNE NE DİYOR SORMAK LAZIM.SALGIN TEDAVİLERİNİ PARALI YAPAN ANLI ŞANLI "ÇAĞDAŞ" ÜLKELERE KARŞILIK VATANDAŞINI NORMAL VEYA AMBULANS UÇAKLA "ÜCRETSİZ" ÜLKESİNE GETİRİP HASTAYSA YİNE ÜCRETSİZ TEDAVİ EDEN BİR TÜRKİYE DE OLMAZDI. SALGIN SÜRECİNDE YERLİ SOLUNUM CİHAZI ÜRETİP CİDDİ BİR AÇIĞI KAPATAN BİR ÜLKE OLMAZDI. ZİRA BU KAFA YERLİ MİLLİ OLAN HER ŞEYE KARŞIDIR. BU ZİHNİYET COVİT-19'DAN DAHA TEHLİKELİ.ÇÜNKÜ İLACI YOK!!!
 • Musa GÜNDÜZ
  8 ay önce
  Pandemi sürecinde iyiki CHPKK iktidarda değildi yoksa Avrupa ya dönerdik. Burcu vekilimizi secim bolgesinde çok ilgilendiği için takdir ediyor um.
 • Yakup
  8 ay önce
  Sayın vekilim çav bela ve Sultanahmet camisinin müze yapilmasi ve esatin sisinin herşeyden daha değerli olmasıni halka nasıl açıklayabilecek siniz vatandaş olarak rica ediyoruz
 • Ctnmst
  8 ay önce
  Saray hükümeti dediğiniz koskoca "Türkiye Cumhuriyeti Devleti"nin hükümetidir!! Siz kimsiniz de bu küçümseyici laflarla bu ulu devletten bahsetme cüretini gösteriyorsunuz Bu devletten ve hükümetinden bahsederken önce ağzınızı yıkayın ve edebli olun!! Afyonhaber sen de tefin bi içine bi dışına vuruyon adam gibi haber yap
 • K. POSTALCIOĞLU
  8 ay önce
  Yapılanları gözüne mi dürtmek derek. Bu kadar namıkör olmak ancak size yakışıyor.