Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı'ya Afyonkarahisar istikametinden gelişte yeni zahire pazarı kavşağından kaplıca istikametine gidilen yolun üstünde yapımına başlanan, yeni hal kompleksinin çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgiler aldı.

Toplamda 14.336 m2 alan üzerine 3175 m2’lik inşaat alanın olduğu yeni hal kompleksimizin olduğu alanda bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Seralarıyla ülke çapında ün salan Sandıklımız, patates üretiminde ülkemizin en büyük ihtiyacını karşılamaktadır. Bu bağlamda artık işletmelerimize büyük bir hal projesi yapmanın zamanının geldiğini düşündük.
Burada bölgenin en büyük hal tesisi için çalışmalarımıza başladık. Geçen dönem aldığımız ve mülkiyetini belediyemize kazandırdığımız bu alanda bölgenin en büyük işletmelerine ev sahipliği yapacağız.

Kompleks içerisinde yaklaşık 50 adet işyerlerimiz, misafirhanelerimiz, konaklama tesislerimiz, işletmelerimiz, taşıyıcı kooperatiflerimize ait mekanlarımız, kamyon garajımız, kantarımız ile beraber bu bölgede bütün işletmelerimize ana yol üzerinde hizmet vermeye devam edeceğiz.
Bu vesileyle Sandıklımızda hizmet veren seralarımıza, patates üreticilerimize, üretim yapan herkese, can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu güzel işletmenin onlara ilçemize, ilimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor. Bereketli kazançlar diliyorum.”