Reklam

SAĞLIK BAKANLIĞI, 2180 PERSONEL ALACAK

Sağlık Bakanlığı personel alımlarına peş peşe devam ediyor. Bu anlamda yeni ilanlar yayımlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI, 2180 PERSONEL ALACAK
21 Haziran 2020 - 13:18
Sağlık Bakanlığı personel alımlarına peş peşe devam ediyor. Bu anlamda yeni ilanlar yayımlandı.Sağlık Bakanlığı 2180 memur ve sağlık personeli alımı kadro dağılımı ve başvuru şekli aşağıda bulunan link adresindeki ilan kılavuzunda yer alıyor.Kılavuz metni ve münhal kadrolar yayımlanmıştır. Başvurular 17 Haziran 2020 Çarşamba - 23 Haziran 2020 Salı (saat 18:00'e kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.Atama takvime göre başvurular PBS üzerinden 17 ila 23 Haziran 2020 tarihleri arasında alınacak. Kura ise 3 Temmuz 2020 tarihinde çekilecek. Atamaya esas evrakların ise 4 Ağustos 2020 tarihine kadar teslim edilmesi gerekecek.Sağlık Bakanlığı atama kurası ile 2180 sağlık memur alımı ve sağlık personeli alımı ilanı yayınlayarak adaylara duyurdu. Yeniden atama ilanında hangi unvanda kaç kişi alınacağı detayları paylaşıldı. Sağlık Memuru (Diş), Sağlık Memuru (Diş protezi), Diş Teknisyeni veya Diş Protez Teknisyeni unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.

 
Bakanlık ilanında, 304 ebe, 862 hemşire ve 315 sağlık memuru kadrosu yer aldı.

Sağlık Memuru (Diş Protezi) unvan ve branşına; Sağlık Memuru (Diş), Sağlık Memuru (Diş protezi), Diş Teknisyeni veya Diş Protez Teknisyeni unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
Sağlık Memuru (Ortopedi) unvan ve branşına; Sağlık memuru (Ortopedi), Sağlık Memuru (Protez/Ortez), Ortopedi Teknisyeni veya Protez/Ortez Teknisyeni unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir. 

 

Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı) unvan ve branşına; Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Klinik Yardımcısı, unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.

Sağlık Teknikeri (Diş Protezi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Diş), Sağlık Teknikeri (Diş Protez), Diş Protez Teknikerliği veya Diş Protez Teknolojisi unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.

Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi), Sağlık Teknikeri (Fizyoterapi) veya Sağlık Teknikeri (Hidroterapi) unvan ve branşında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabilecektir. 

 

Sağlık Teknikeri (Ortopedi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Ortopedi) veya Sağlık Teknikeri (Protez/Ortez) unvan ve branşında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabilecektir.

Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi) veya Sağlık Teknikeri (Patoloji) unvan ve branşında çalışmaktayken istifa edenler başvuru yapabilecektir.

Sağlık Teknikeri (Laboratuvar) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Laboratuvar) veya Sağlık Teknikeri (Tıbbi Laboratuvar) branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir. 

 

Laborant unvanına; Ortaöğretim kurumlarının tıbbi laboratuvar alanı -tıbbi laboratuvar teknisyenliği dalından veya sağlık laboratuvarı, tıbbi laboratuvar, tıbbi laboratuvar teknikleri, tıbbi laboratuvar teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olup Laborant unvanında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.

Ebe ve hemşire kadrolarına başvuru yapacaklar için; ebelik bölümü mezunu olup hemşire unvanında görev yapmakta iken görevinden ayrılanlar ebe unvanına; hemşirelik bölümü mezunu olup ebe unvanında görev yapmakta iken görevinden ayrılanlar ise hemşire unvanına müracaat edebileceklerdir.

Diplomalarında branş bulunmayanlar için; Sağlık Memuru veya Sağlık Teknisyeni unvanlarında çalışmakta iken istifa edenler ilan edilen Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı) unvanına, Sağlık Teknikeri unvanlarında çalışmakta iken istifa edenler ise ilan edilen Sağlık Teknikeri (YOK) unvanına müracaat edeceklerdir. 

 

Diplomalarında branşı mevcut olup hizmet belgelerinde branşı bulunmayanlar müracaatlarını diplomalarında belirtilen branşa göre yapacaklardır.

Sağlık teknisyeni unvanında çalışmakta iken istifa edenler branşlarına uygun "sağlık memuru" unvan ve branştaki kadroları tercih edecek olup, söz konusu branşta "sağlık teknisyeni" olarak atanacaklardır.

TIKLAYIN... >>> Sağlık Bakanlığı 2180 memur alımları kılavuzu içerisinde detaylar yer alıyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum