Reklam

ÖLEN VATANDAŞIMIZIN KORONAVİRÜS İLE İLGİSİ YOK

Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde, korona virüsten ilk ölüm gerçekleşti haberi ile ilgili olarak, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş bir açıklama yaptı.

ÖLEN VATANDAŞIMIZIN KORONAVİRÜS İLE İLGİSİ YOK
02 Nisan 2020 - 14:24 - Güncelleme: 02 Nisan 2020 - 16:48

Afyonkarahisar’ın Çobanlar İlçesinde, korona virüsten ilk ölüm gerçekleşti haberi ile ilgili olarak, Çobanlar Belediye Başkanı Ali Altuntaş bir açıklama yaptı.

Afyontime haber sitesinde konuyu değerlendiren Başkan Altuntaş, şu ifadelere yer verdi.“Öncelikle ülkemizin içerisinde bulunduğu bu durumdan Rabbim tez zamanda bizleri kurtarsın diyorum, bizim burada vatandaşımız olan, ve hastanede hayatını kaybeden vatandaşımız normal şartlarda kanser tedavisi görüyordu. Olayın Covid 19 ile kesinlikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Ve bu hastamız şubat ayından bu zamana kadar tedavi gördüğü hastanede kanser evresinin son haddine kadar gelip ve bu süreci tamamladıktan sonra hayatını kaybetmiştir.

Ölüm nedeni tamamıyla kanser rahatsızlığına dayalı olarak gerçekleşmiştir. Bu konuyla ilgili hayatını kaybeden vatandaşımızın ölüm nedeni ile ilgili tüm evraklarda elimizde mevcuttur. Bu arada hayatını kaybeden vatandaşımızın temasta bulunduğu, ailesi de kendisini evde karantina altına alarak, izole etmiştir. Ben bu anlamda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum.

Bazı mecralarda bu konu ile ilgili yer alan haberler kesinlikle asılsızdır, bizlerde diğer ilçelerde alınan tüm önlemlerimizi aldık, durum kontrolümüz altında, burada öyle denildiği gibi karantina falan da yok. Bizler de üzerimize düşen görevi bu noktada yönetim olarak yapıyoruz, diğer taraftan da vatandaşlarımız sağ olsunlar, kurallara riayet ediyorlar ve yerine getiriyorlar. “ dedi. Kaynak: AfyonTime

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Ömer Özel
  9 ay önce
  Sağlık müdürlüğü açıklama yapmış covit 19 dan diye
 • Çoban
  9 ay önce
  İl sağlık müdürü korona dedi başkan.
 • Afyonlu
  9 ay önce
  "hayatını kaybeden vatandaşımızın temasta bulunduğu, ailesi de kendisini evde karantina altına alarak, izole etmiştir." Sayın başkanın ifadeleri çeliskili.Madem virüs yoktu neden ailesi karantinaya alındı?Herhalde şunu demek istiyorlar.Ölen kişide Covid-19 pozitifti ancak ölüm sebebi virüs değil kanser demek istiyorlar.Yani zaten ölecekti,Korona virüsünden öldü diye basına vermenin anlamı yok demek istiyor olabilirler.
 • Afyonlu
  9 ay önce
  Sayın başkanım hastaneye kanser tedavisi için yatmış fakat tedavi sırasında virüs kapmış ve ölümü bundan olmuş. Allah rahmet eylesin
 • Berna Duyan
  9 ay önce
  Kireç neden döküldü o zaman?
 • ZAFER03AFYON
  9 ay önce
  Yokta neden tabutla gömülüyor ve üzerine kireç dökülüyor o zaman sayın Başkan.