Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya veİbrahim Yurdunuseven, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la görüştü.

Görüşmede, Afyonkarahisar'la ilgili bazı talepler Bakan Selçuk'a iletildi...

Milletvekili Özkaya, görüşme sonrası "Bakan Selçuk, taleplerimize destek olacak” dedi.

Milletvekili Özkaya, ziyaret sonrası yaptıığ açıklamada açıklamasında, “ Sayın Bakanımıza ilimizin eğitim alanında sorunlarını ilettik. Bunun yanı sıra ilimizde bulunan Afyonkarahisar Merkez İmam Hatip Lisesi’nin yeniden yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanımızdan destek istedik. Tüm taleplerimize olumlu yaklaşan Sayın Bakanımıza ayrıca, ilimiz bölgemizde yeni yapılacak okullarla ilgili de desteklerini istedik." dedi.

Özkaya, "Çay ve Emirdağ ilçelerine Merkezi Sınavla öğrenci alacak yeni lise kazandırılmasını ve Çobanlar İlçesine Tarım Meslek Lisesi kazandırılması taleplerimizi ileterek destek talebinde bulunduk. İlimizde Milli Eğitim camiasında bulunan personel eksikleri hususunu Bakanımıza ilettik." dedi.

Milletvekili Özkaya, iletilen taleplerinin tamamının takipçisi olduklarını dile getirerek, Bakan Ziya Selçuk’un da taleplere olumlu yaklaştığını ve en kısa sürede yatırım programına alınması için üzerinde çalışacaklarını kaydettiğini bildirdi.

Milletvekili Özkaya ve Yurdunuseven Bakan Selçuk’a misafirperveliği ve ilgisi dolayısıyla teşekkür ederek, ziyaretlerini sonlandırdı.