Reklam

METEOROLOJİ AFYON'U UYARDI!..

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak'ta zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

METEOROLOJİ AFYON'U UYARDI!..
16 Haziran 2020 - 17:35
Meteorolojiden dolu ve yıldırım uyarısı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü, Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak'ta zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu.

Meteoroloji Bölge 5. Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yayımlanan uyarıda, Afyonkarahisar, Denizli ve Uşak illerinde Avrupa'nın güneydoğusunda bulunan yüksek seviye alçağı ve buna bağlı atmosferin üst seviyelerindeki soğuk havanın etkisinde olduğu bildirildi.

Yağışlı bir haziran ayı geçirildiği belirtilen açıklamada, hafta başına kadar bölge genelinde öğle saatlerinden sonra görülecek gök gürültülü sağanakların etkili olmasının beklendiği belirtildi.

Yağışların yerel olarak kısa sürede yer yer kuvvetli olacağı aktarılan açıklamada, "Gök gürültülü sağanak yağışlarla birlikte zaman zaman yerel dolu yağışı, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar da beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, güncel meteorolojik tahmin ve uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, sıcaklıkların da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği aktarıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum