Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, tasarruf tedbirleriyle ilgili yaptığı açıklamada, "Tasarruf zaten yapılması gereken bir şey, zaten belediye başkanlarının görevleri tasarruflu davranmaktır” dedi.

1 2 05072024212504 5 1024 768

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere şehrimize gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Belediye Başkanımız Burcu Köksal’ı makamında ziyaret etti. 

Ziyaret sırasında her iki başkan, Afyonkarahisar ve Ankara arasında yapılacak ortak projeler ve işbirlikleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


“MANSUR BAŞKANIMIZI ROL MODEL ALIYORUM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın da katıldığı ziyarette Belediye Başkanımız Burcu Köksal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başarılı bir belediye başkanı olduğuna dikkat çekerek Mansur Yavaş’ı kendisine ‘rol model’ aldığını söyledi. 
Başkanımız Burcu Köksal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın sadece Afyonkarahisar halkı tarafından değil, tüm Türkiye tarafından sevilen ve takdir edilen bir başkan olduğunu vurguladı, seçim öncesi ve sonrası kendisine verdiği desteği hatırlattı.   
Ankara Büyükşehir Belediyesi ile önümüzdeki günlerde işbirliği protokolü imzalayacaklarını açıklayan Belediye Başkanımız Burcu Köksal, “Ankara Büyükşehir Belediyemizle Afyonkarahisar Belediyesi olarak “Kardeş Belediye” olacağız. Mansur Başkanım sağ olsun her açıdan bir ağabey olarak her zaman yanımızda varlığını bizlere hissettiriyor. Bu vesileyle ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a şükranlarımı sunuyorum ” diye konuştu. 


“BURCU BAŞKAN BÜYÜK BİR SEÇİM BAŞARISI ELDE ETTİ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise Belediye Başkanımız Burcu Köksal’a hayırlı olsun temennilerini iletti. 
Başkanımız Burcu Köksal’ın Afyonkarahisar’da büyük bir seçim başarısı elde ettiğine dikkat çeken Başkan Mansur Yavaş; “Belediye başkanlığı önemli bir kurum, başkan ise kentin annesi, babası her şeyidir. Köprü, asfalt, kaldırım, park her zaman yapılabilir. Ancak insan hayatı geri getirilemez. Ankara’daki önceliğimiz insan sağlığı, insan hayatı oldu. Seçim döneminde de hemen hemen Türkiye’deki her partiden birçok belediye başkanı adayı da bu çalışmalarımızı örnek aldı.” dedi. 
Belediyeciliğin halkı mutlu etme sanatı olduğunu ve Ankara halkının verdiği destekle doğru belediyecilik yaptıklarını söyleyen Başkan Mansur Yavaş, Afyonkarahisar ile ortak projeler yaparak şehri güçlendireceklerini, termal turizm ve kültür turizmi gibi alanlarda iş birliği yapacaklarını sözlerine ekledi.

Müsavvat Dervişoğlu hükümete yüklendi!.. Müsavvat Dervişoğlu hükümete yüklendi!..

Ziyaret sonunda Belediye Başkanımız Burcu Köksal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya Türkiye Harp Malulu Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesine geçti, Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gazilerimizle biraraya geldi.

Dernek ziyaretinin ardından Belediye Başkanımız Burcu Köksal, misafirlerini Gastronomi Konağı’nda ağırladı. Burada Belediye Başkanlarına yöresel lezzetlerimizi ikram eden Başkanımız, şehrimizin tarihi ve kültürel potansiyeli hakkında bilgi verdi.

1 1. J P G 05072024212504 4 1024 768
Ziyarette gazetecilerin soruları üzerine hükümetin uyguladığı tasarruf tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yavaş, tedbirlerin olumlu yönde ekonomiyi etkileyeceğini dile getirdi. Başkan Yavaş, “Tasarruf zaten yapılması gereken bir şey. Biz ihalelerimizi açık yapmak suretiyle ve bunu kamuoyu ile kuruşuna kadar harcadığımız her parayı web sayfasından açık bir şekilde vatandaşı aktararak bugüne kadar getirdik. Bizim hayali ve hiçbir çılgın projemiz yoktu. Dolayısıyla bu tasarruf tedbirleri bizleri mutlaka etkiledi ama sonuçta olumlu yönde etkileyecek. Bakanla bu konuyu görüştük sanırım kendileri ufak tefek değişiklikler de yapacak konu ile ilgili. Bizi çok etkilemiyor ama diğer belediyelerin ne kadar etkiliyor zamanla göreceğiz. Ama biraz aceleci çıktılar tasarruf edelim derken bizim Ankara'da zarar ettiğimiz konular var ama biz de buna seve seve uyacağız. Zaten belediye başkanlarının görevleri tasarruflu davranmaktır. Ülkemiz bu hale geldiyse yolsuzluk ve israf yüzünden geldi bizim özellikle de bu konuda yani belediye başkanları olarak çok örnek olmamız lazım ve inşallah da olacağız” dedi.

1 6 05072024212504 10 1024 768
Gerçekleştirilen ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Editör: Birinci Editör