Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva haftalık basın açıklaması yaptı.


İŞTE O AÇIKLAMA;

Değerli basın mensupları, muhterem dava  arkadaşlarım  bizleri takip eden kıymetli vatandaşlarımız; Basın toplantımıza gösterdiğiniz ilgi ve alaka için hepinize teşekkür ediyorum. 

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN
Fırat Kalkanı bölgesinde teröristler tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan 2 kahraman askerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyor; yaralı askerlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Milletimizin başı sağ olsun. 


BASIN BAYRAMI 
Emeklerinin karşılığını aldıkları  özgür bir meslek hayatına kavuşmaları  temennisiyle  tüm basın mensuplarımızın   Gazateciler ve Basın Bayramı nı Kutluyoruz .


EK ATAMA HAKTIR 
Türkiye’de sayıları artan eğitim fakültelerinde okuyan öğrenciler mezuniyetlerinin ardından atama telaşına giriyor. Ataması yapılmayan öğretmenler mağduriyetlerini her platformda dile getirirken Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin sesine kör, sağır, dilsiz kesiliyor. Türkiye'de şu anda 700 bini aşkın işsiz öğretmen bulunması durumun ciddiyeti gözler önüne seriyor.

MEB, mart ayında yaptığı açıklamada, 2021 yılında 20 bin öğretmen ataması yapacağını duyurmuştu fakat öğretmenler bu sayının ihtiyacın çok altında olduğunu söylüyor. Birçok ilde de eylemler düzenleyen genç öğretmenler “20 bin hezimet, ek atama haktır” diyerek atama talebinde bulunuyor.

Seslerini yılmadan her platformda dile getirmeye çalışan öğretmenler hayatlarını idame ettirmek için taleplerine karşılık bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na buradan seslenmek istiyoruz Atama bekleyen öğretmen sayısı her yıl artıyor öğretmen atamaları ise azalıyor. Bu soruna kalıcı çözüm bulunmadığı sürece her yıl yüzbinlerce öğretmen işsiz ve mağdur olacaktır.

Üç  tane atanamayan öğretmen kardeşimizin  sosyal medya daki  sezlenişini sizlere iletmek isterim ..

1**EğitimFakülteleriKapansın çünkü ister KPSS’de birinci olalım ister yüz bininci herkes mesleğini hak ettiği değerlerde yapabilmeli. Sadece KPSS ile atanmak değil nitelikli ve kaliteli öğretmenler özel okullarda köle konumuna düşmesin diye de eğitim fakülteleri kapatılmalı.

2**Eğitim fakültelerin %90’ı kapatılmalıdır. Eğitim fakülteleri diplomalı işsiz fabrikasına dönmüştür. Buna acilen kalıcı bir çözüm bulunmalıdır.

3**EğitimFakülteleriKapansın yerine POMEM, harp okulu, A101 yüksek ihtisas fakültesi ya da Bim idare ve ticareti fakültesi açılsın. En azından hayalleri ile oynanan meslektaşlarımın sayısı artmaz...


MAAŞ ZAMMI MUTFAKTA ERİDİ.
Kamu çalışanlarının maaşlarına ve emekli aylıklarına %8,45 oranında yapılan enflasyon zammına rağmen, verilen zammın yarısı Temmuz ayında gıda fiyatlarındaki %4,2’lik artışla eridi. 

Geçtiğimiz yılın Temmuz ayına göre mutfak masraflarında %35,7’lik bir artış yaşandı buna göre ekmek, un, bulgur, makarna fiyatlarında %24,8, et ve balık fiyatlarında %17,8, süt ve süt ürünleri ile yumurta fiyatlarında %35,1 oranında artış oldu. Bir yıl öncesine göre yağ fiyatları %53,9 oranında arttı. Meyve fiyatları %69,1, sebze fiyatları ise %67,2 oranında artış gösterdi. Bakliyat fiyatları son bir yılda %29,2, diğer gıda fiyatları ise %15,4 oranında zamlandı. Gerçekten ekonomimiz canlandı uçuyoruz.

Bu düşüncelerle beni  dinleme  lütfünda  bulunduğunuz için teşekkür eder iyi günler dilerim.