İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Kızılay Maden Suyu fabrikasında üretimin durdurulduğu ve dolum işlemlerinin yapılmadığı yönündeki iddialara karşı çıktı.

Tesisin durumu hakkında basın bildirisi yapan Olgun, Afyonkarahisar Kızılay Maden Suyu fabrikasında yaşanan durumu eleştiren Milletvekili Olgun, "Afyonkarahisar'ımızın değerli bir simgesi olan Kızılay Maden Suyu tesislerinde depozitolu dolumun neden yapılmadığını, tesisten neden üretim sesi gelmediğini sorguluyoruz. Tesis kapandı mı, çalışanlar işten çıkarıldı mı? Mart 2023'te basına yansıyan, fabrika hakkındaki olumsuz görüntüler bizleri tedirgin etmişti. Bu durum, birilerine peşkeş çekilmek için mi düzenlendi? Afyonkarahisar adını taşıyan bu tesisin tekrar revize edilmesi gerekmiyor mu? Zarar ediyor diye daha önce satılan SEKA-Şeker fabrikası gibi değerlerimizin kaybıyla sonuçlanan satış kararları yapılıyor olabilir mi?" şeklinde konuştu.

Başkan'dan Müsavat Dervişoğlu'na çiçekli karşılama Başkan'dan Müsavat Dervişoğlu'na çiçekli karşılama


Bu olayların aydınlatılması gerektiğini söyleyen Milletvekili Olgun, hükümetin ve ilgili kurumların bir an önce cevap vermesi gerektiğini belirtti. Afyonkarahisar'ın ve Kızılay'ın prestijli kuruluşlarından birinin potansiyel tehlike altında olabileceğini söyleyen olgun, yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Editör: Birinci Editör