Reklam

Kentsel dönüşüm ofisinde gerginlik yaşandı!..

Hak sahipleri ile Kentsel Dönüşüm Ofisi personeli arasında gerginlik yaşandı

Kentsel dönüşüm ofisinde gerginlik yaşandı!..
19 Haziran 2021 - 10:15
Afyonkarahisar’da Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde arbede
- Hak sahipleri ile Kentsel Dönüşüm Ofisi personeli arasında gerginlik yaşandı

Mısri Mahallesi'nde uygulanacak kentsel dönüşüm projesini kabul etmeyen bazı hak sahipleri, dilekçe vermek üzere Kentsel Dönüşüm Ofisi'ne başvurdu. Dilekçelerinin işleme alınmasını isteyen hak sahipleri ile görevliler arasında arbede yaşandı.

Afyonkarahisar’da uzun zamandır devam eden kentsel dönüşüm sorunu bir türlü sonuçlanamazken, bugün yine gerginlik yaşandı. Mısri Mahallesi'nde uygulanacak kentsel dönüşüm projesini kabul etmeyen hak sahipleri, Kentsel Dönüşüm Ofisi önünde toplanarak ilk önce haklarını aradıklarını belirten bir açıklama yaptılar. Daha sonra ellerindeki dilekçeyi görevlilere teslim etmek isteyen hak sahipleri ile görevliler arasında arbede yaşandı. Hak sahipleri ile görevliler arasında sözlü başlayan tartışmanın büyümesi ile ortam bir anda gerildi. Bazı vatandaşların araya girmesiyle iki tarafta yatıştırılırken, görevliler dilekçelerin sırayla verilmesini ve yoğunluk oluşmamasını istediler.

"Fiyatlara baktığımızda şu anda boş durması bundan çok çok iyi"

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Afyonkarahisar Kentsel Dönüşüm Dayanışma Derneği Başkanı Serhat Tugan, “Satılan arsalara ne emsal verildiyse, burada bizim dededen kalan arsalarımıza da o emsali istiyoruz. Biz çok bir şey istemiyoruz. Hakkımız neyse onu istiyoruz. Verilen fiyatlara baktığımızda şu anda boş durması bundan çok çok iyi. Şu anda zaten ölüsü-dirisi arsanın zaten o para. Bizler bu şekilde eski usulüne göre fiyatın verilmemesini, yapılan projede ortada bir kar varsa bu karın vatandaşa dağıtılmasını istiyoruz. Bu proje bittikten sonra bütün arsalar hemen hemen eşit değerde olacak, hepsi kıymetli olacak. Bu kıymetin vatandaşa teslim edilmesini istiyoruz” diye konuştu.
Hak sahibi Nazik Ertaş ise bu yaştan sonra borçlanmak istemediğini belirterek, “Yaşım 71, hem evim gidiyor hem de borçlanıyorum 171 bin lira. Ben buna nereden vereceğim? Ben devletten aylık alıyorum. Ben devlete mi vereceğim devlet bana mı verecek? Ben nasıl ödeyeceğim. Yaşım 71 bugün varım, yarın yoğum. Çocuklarıma kalsa çocuklarım her gün yevmiyeyle çalışıyor, evleri kira, kendilerine anca yetiyor” dedi.

İHA

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • Birbeyinoğlu
  1 ay önce
  Anlaşılan mısri halkı muhalefetin gazına geldi!.
 • zafer03afyon
  1 ay önce
  Arkadaş devlet ev yapıyor birde beğenmiyorlaar.Devlet bedava ev yapsın istiyorlar kim kime bedava ev yapar.Devletin yerine olsam,ne haliniz varsa görün derim.CHP,İyi partinin gazıyla hareket ediyorsanız burnunuz boktan kurtulmaz benden söylemesi.
 • İşte
  1 ay önce
  Devlet suriye de Suriye lilere ev yapacak ,mısri mahallesindekiler de chp iyi parti gazına gelmiş olacak? Demek yandaşlık denen olay böyle birşey!
 • koca afyonlu
  1 ay önce
  suriyelilere first leydi kaç bin tane konut hediye etti senin haberin yok sanırım işte ülkede okuma,gündemi takip etme sıfır sıfır...
 • mevlüt
  1 ay önce
  2021 Volkswagen Passat 2.0 TDI SCR 240 PS 4M DSG Elegance: 990.900 TL memet reise selam
 • İşte
  1 ay önce
  Mıstık mahallesi , sizin kaçacak yeriniz yok.
 • koca afyonlu
  1 ay önce
  işte bizlerden yıllarca alınan vergiler, deprem vergileri, yok katı atık su vergisi yok bilmem ne vergisi cart curt... adam hem devlette bakan yardımcısı hem özel şirkette yönetim kurulu başkanı 2 yerden maaş alıyor huzur hakkı alıyor... vallahi de bıktı bu vatandaş kokuşmuş düzeniniz batsın...