Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar Kent Konseyi’nin logosundan Atatürk resminin çıkartılmasına sert tepki gösterdi. Köksal, Belediye Başkanı’nın eski logonun kullanılacağı yönündeki açıklamasının olumlu olduğunu, ancak tek başına yeterli olmayacağını belirterek, “Atatürk’ün resmine bile tahammülü olmayan Kent Konseyi Başkanının derhal görevden el çektirilmesi gerekmektedir” dedi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlık savaşının en önemli adımı olan Büyük Taarruz'u başlattığı Afyonkarahisar'da, Kent Konseyi'nin logosundan şehrin simgesi olarak kabul edilen, Atatürk'ün Kocatepe'de çekildiği fotoğrafın kaldırılmasına sert tepki gösterdi.

BU GİRİŞİMİN İYİ NİYETLİ HİÇBİR AÇIKLAMASI OLMAZ
Kent Konseyi logosundan Atatürk resminin kaldırılmasının üzerine gösterdikleri tepkilerin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı’nın geri adım atarak eski logonun yeniden kullanılacağı yönünde açıklama yaptığını kaydeden Milletvekili Köksal, “Afyonkarahisar Kent Konseyi’nin logosundan Atatürk resminin çıkartılması karşısında tepkilerimiz üzerine Afyonkarahisar Belediye Başkanı geri adım atarak Atatürk resminin olduğu eski logonun yeniden kullanılacağı yeni logonun kullanılmayacağı yönünde açıklama yapmak zorunda kaldı. Bu karar olumlu olmakla birlikte tek başına yeterli değildir. Zira Atatürk resmini logolardan çıkarmaya kalkan bir kent konseyi başkanının öyle Belediye Başkanının iddia ettiği gibi iyi niyetli olduğu düşünülemez. Böyle bir girişimin iyi niyetli hiçbir açıklaması olmaz. Bu ancak ve ancak Atatürk’le sorunu olan onu sevmeyen birinin yapacağı bir iştir. Biliyoruz ki, bu ülkede siyasi görüşü yaşam tarzı ne olursa olsun her Türk Atatürk’ü sever ancak Atatürk’ü sevmeyenler, onun Kurtuluş Savaşı’nda denize döktüğü işgalcilerin torunlarıdır.” ifadelerini kullandı.

ATATÜRK’ÜN RESMİNE BİLE TAHAMMÜLÜ OLMAYAN BAŞKAN GÖREVDEN ALINMALI
Kent Konseyi Başkanının görevden alınması gerektiğinin önemle altını çizen Köksal, “Kent konseyi başkanının geçmişe dönük birçok sosyal medya paylaşımının da Atatürk karşıtı olduğu yönünde iddialar kamuoyunda dolaşmaktadır. Kent Konseyi başkanının nasıl seçildiğini hepimiz biliyoruz. Seçildikten sonra yaptıkları da ortada. Atatürk’ün resmine bile tahammülü olmayan Kent Konseyi Başkanının derhal görevden el çektirilmesi gerekmektedir. Bu konuda Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i kurtuluşun ve kuruluşun toprağı Afyonkarahisar’dan Atatürk’e minnet duyan bir vatan evladı olarak göreve davet ediyorum. Bir daha Cumhuriyet ve Atatürk karşıtı hiçbir iş ve eyleme imza atmamasını istiyorum.” şeklinde konuştu.