KATİLİN İFADELERİ KAN DONDURDU!..

Ablasını ve eniştesini katleden zanlının ifadesi kan dondurdu: Cenazeleri kuyuya tek başıma taşıdım

KATİLİN İFADELERİ KAN DONDURDU!..
14 Kasım 2020 - 08:46
Ablasını ve eniştesini katleden zanlının ifadesi kan dondurdu: Cenazeleri kuyuya tek başıma taşıdım
13.11.2020 16:05 | Son Güncelleme: 13.11.2020 18:04Afyonkarahisar'da ablası Zeliha Uysal ile eniştesi Cevdet Uysal'ı katleden katil zanlısının jandarmadaki ifadesi kan dondurdu. Katil zanlısı ifadesinde, "Olayda kimseden yardım almadım, başından sonuna kadar tek başımaydım. Cenazeleri de kuyuya tek başıma taşıdım" dedi.

Afyonkarahisar'da kaybolduktan 16 gün sonra sulama rögarında tüfekle vurulmuş halde cesetleri bulunan Cevdet ve Zeliha Uysal'ın ölümüyle bağlantısı olduğu iddia edilen iki kişi daha adliyeye sevk edilirken, cinayeti itiraf eden katil zanlısının jandarmadaki ifadesi ise kan dondurdu.

Dinar ilçesinde öldürülüp sulama rögarına atılan Cevdet (66) ve Zeliha Uysal'ın (64) cinayetine ilişkin soruşturmanın kapsamı genişletildi. Pınarlı köyündeki bir kuyuda cesetleri bulunan yaşlı çiftin ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında, Zeliha Uysal'ın erkek kardeşi Kadir A. ve eşi Fatma A. bugün adliyeye sevk edildi.
 

"CENAZELERİ KUYUYA TEK BAŞIMA TAŞIDIM"

Ablasını ve eniştesini katlettiğini itiraf eden Zeliha Uysal'ın erkek kardeşi Bünyamin A.'nın jandarmadaki ifadesinde, "26 Ekim saat 07.30 civarında çiftin evine konuşmak için gittim. Cevdet ve kız kardeşim Zeliha Uysal ile tartıştık. Daha sonra pompalı tüfekle ikisini de öldürdüm. Olayda kimseden yardım almadım, başından sonuna kadar tek başımaydım. Cenazeleri de kuyuya tek başıma taşıdım" dediği öne sürüldü.8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri olaya ilişkin, Zeliha Uysal'ın ağabeyleri Kadir A. ve Bünyamin A., eşleri Huriye A. ve Nazire A., yeğeni Ramazan A. ve annesi Fatma A.'yı gözaltına aldı. Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen Kadir A.'nın oğlu Özcan A. ise dün Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yakalanarak, Dinar'a getirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum