Reklam

Kamuoyuna açıklama

Sitemizde yer alan " İddialar araştırısın, gereği yapılsın, daha fazla insanın canı yanmasın!.." başlıklı haberimize ATS firması cevap yazısı gönderdi.

Kamuoyuna açıklama
23 Mart 2021 - 13:49
Sitemizde yer alan " İddialar araştırısın, gereği yapılsın, daha fazla insanın canı yanmasın!.." başlıklı haberimize ATS firması cevap yazısı gönderdi.

Cevap yazısında "devremülk dolandırıcılığı davasında gizlilik kararı ve masumiyet karinesi var" dedildi (Halbuki bizim haberimizde bu davayla ilgili tek kelime yer almadı) ve üzerine de ve ATS firmasının bu davada yargılanmadığı belirtildi.

Madem ATS'nin bu davayla ilgisi yok neden cevap açıklamasında gizlilik kararı ve masumiyet karinesinden bahsedildi anlaşılamadı.

Halbuki, cevap açıklamasında iddia edildiği gibi haberimizde kimseyi suçlamadık, devremülk dolandırıclık davasından bahsetmedik, sadece iddiaları ve vatandaşların mağduriyetini yazdık ve iddiaların ilgili makamlarca araştırılmasını talep ettik.

İlkeli ve objektif yayın anlayışımızdan dolayı, haberimizle ilgisi olmayan ifadeler de içerse söz konusu firmanın açıklamasını aynen yayınlıyoruz:

""GAZETENİZİN 22/03/2021 TARİHLİ FLAŞ HABER İLE SİTENİZDE YAPMIŞ OLDUĞU ALTERNATİF TATİL SİSTEMİ (ATS ) nin adının izinsiz olarak kullanılması ile birlikte haber içeriğinin doğruluğu tam anlamıyla araştırılmadan gerçek dışı beyanlarda bulunulduğu keza DEVREMÜLK DOLANDIRICILIĞI hakkında AFYONKARAHİSAR CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞININ YÜRÜTMÜŞ OLDUĞU VE DOSYADA GİZLİLİK KARARI SÖZKONUSU OLUP; TCK ya göre Masumluk karinesi, hakkındaki hüküm kesinleşinceye kadar, şüpheli/sanığın suçlu muamelesi görmemesini ve lekelenmemesini ifade eder. hatırlatılmakla; firmamıza ait bulunan ATS adının kötüniyetli 3. Kişilerce bilgimiz dışında kullanıldığı yürütülen soruşturma kapsamında ATS adına yapılan herhangi bir şikayet söz konusu olmayıp; ATS olarak devremülk sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları adına gerek sitemizde gerekse görsel basında ilgili uyarılar firmamız tarafından yapılmıştır.

Haberinizde Alternatif Tatil Sistemi (ATS) adıyla faaliyet gösteren ve bir de çağrı merkezi bulunan firma, çağrı merkezinden insanları “anket yapıyoruz”, “devremülk satıyoruz” “tanıtım için sizi otelde misafir edeceğiz” gibi cümlelerle arayıp “alternatif sistemler devremülk tatil satma” vaadiyle toplantı düzenliyor. denilmekle ATS’ye ait kesinlikle bir çağrı merkezi bulunmamakla birlikte ATS tarafından satış yada kiralama garantisi verilerek hiç kimseye çağrı yapılmamaktadır. ATS adına yapılmış bir şikayet yada açılmış bir dava da bulunmamaktadır. Gazetenizin yapmış olduğu haberin kaynağını ve verilerinin ilgili savcılık dosyasına tesliminin biran önce yapılması firmamızı açısından daha sağlıklı olacaktır.

Gerçek dışı haberinizde bahsi geçen ne medya patronu nede başkaca 3. Kişiler ile ortaklığı sözkonusu olmamakla şirket adının ve görsellerinin habercilik adı altında aleni kullanılması nedeni ile dava ve şikayet hakkımızı kullanacağımızı tarafınıza bildiriyoruz."

ALTERNATİF TATİL SİSTEMİ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Arıkan
    4 ay önce
    İl Özel İdaresinin mülkiyetinde bulunan Ömer Termal Tesislerinin işletmeciliği 1999 yılında, 30 yıllığına Ticaret Borsa Başkanlığına verilmiş ve adı geçen kuruluş da işletme hakkını Termed Termal Tic.A.Ş.Firmasına vermiştir. Termed Termal Firması da kendi aralarında bölünmüş, işletme hakkını 2018 yılında devir alan taraf da İpek Termal Tic.AŞ.(Kaplıca Turizm AŞ.) Firmasına dönüşmüştür. İpek Termal Firması İşletmeyi devir aldıktan sonra sürekli olarak üyelerini sıkıntıya sokacak davranışlarda bulunmaktadır. Günlük havuz kullanımları için Firma tarafından giriş kartları tanzim edilerek üyelere verilmiş, giriş kartı verilmeyen üyelere de Firma tarafından imzalı ve kaşeli olarak kartvizitler verilerek günlük havuz kullanımları sağlanmıştır.Üye olduğumuz tarihten beri ücretsiz olarak istifade ettiğimiz günü birlik hamam ve havuz kullanımlarının 01.01.2020 tarihi itibariyle ücretli hale getirileceği mesajlarla ve şifahi olarak üyelere iletildi Firma yetkililerinin şifahi ifadelerine göre (İlker bey) ,Türkiye genelinde ise 4500 üyeleri vardır. Şirketin 40 civarında villası olup bunların bir kısmı Valiliğe, İl Özel İdaresine,İl Genel Meclisine ve Ticaret Borsasına tahsis edilmekte, Üyelere tahsis edilen 35 civarında villalarda kalmak için müracaat ettiğimizde; kullanıma hazır villa yerine, buz gibi, köhne, her tarafı kırılmış dökülmüş ve pislik içerisindeki yerler gösteriliyor, itiraz edilince de yenilenen villalara zorunlu katkı payı altında; Villaların tamir bakımı ve mefruşatı yenilenecek diyorlar, sözleşmede olmamasına rağmen ilave 2.500- 4.000- 7000.-9.000.-TL vereceksiniz diyorlar. Benden 2019 yılında 4.000 TL istediler vermedim. Yıllık bakım onarım aidatı olaral 2018 yılında 3000 TL ödedim.2019 yılında 675 TL ödedim.2020 yılında ödemedim.Sözleşmede yıllıık artış memur maaşlarına endeksli olarak artırılacaktır.