Reklam

KAMU İLAN SAYFASINA SON BAŞVURU, 22 HAZİRAN

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden erkek kadın en az ilköğretim mezunu adayların da başvuru yapacağı KPSS'li KPSS'siz personel alımı ilanlarına başvurular 22 Haziran tarihinde sona eriyor.

KAMU İLAN SAYFASINA SON BAŞVURU, 22 HAZİRAN
21 Haziran 2020 - 13:23
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden erkek kadın en az ilköğretim mezunu adayların da başvuru yapacağı KPSS'li KPSS'siz personel alımı ilanlarına başvurular 22 Haziran tarihinde sona eriyor.Kamu personel alım ilanı sayfası üzerinden yayımlanan personel alım ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları ve detaylarda açıklandı.
Türkiye'de iş arayanlar için kamu kurumları tarafından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden personel alım ilanı yayımlandı.

BAŞVURULAR 22 HAZİRAN'DA SONA ERECEK

Yayımlanan personel alım ilanlarına adayların 22 Haziran tarihine kadar başvuru yapmaları gerektiği bildirildi. 

KPSS'Lİ KPSS'SİZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Kamu kurumları ve üniversiteler tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında KPSS'li ve KPSS'siz başvuru yapılacağı açıklanırken adayların gerekli şartları taşımaları gerektiği aktarıldı.

KAMU PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1. 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2. 18 yaşını tamamlamış olmak.

3. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

5. En az ilköğretim mezunu olmak,

6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

7. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

KAMU PERSONEL ALIM İLANI YAYIMLAYAN KURUMLAR

Personel alım ilanı yayımlayan kurumlar arasında başta Diyanet İşleri Başkanlığı başta olmak üzere, Afyon Kocatepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve diğer kamu kurumları personel alımı yapacağı açıklandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu İlan sayfası üzerinden  personel alım ilanı yayımlayan kurumlar şöyle:

KAMU PERSONEL ALIM İLANLARI BAŞVURU DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum