Reklam

KALDIRIM İŞGALLERİNDEN SONRA YOLLARDA DENETİME ALINDI

KALDIRIM İŞGALLERİNDEN SONRA YOLLARDA DENETİME ALINDI

KALDIRIM İŞGALLERİNDEN SONRA YOLLARDA DENETİME ALINDI
05 Kasım 2019 - 13:00

 

        Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgalinin ardından şimdi de esnafın yol üzerine yaptığı işgallere yönelik bir çalışma başlattı.

          Hatırlanacağı üzere esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanı Abdülkadir Konak öncülüğünde Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i makamında ziyaret eden oda başkanlarıyla alınan ortak karar neticesinde esnaf ve sanatkârların iş yerlerinin önündeki kaldırımları kullanmaları için 30 ila 50 cm arasında bir alan müsaade edilirken bu yerlerin çizgi çizilmek suretiyle belirlenmesine, çizilen sınırların dışında bir yer işgali olması durumunda Belediye Başkanlığımızca gerekli cezai işlemin uygulanmasına karar verilmişti.  Kaldırım işgaline yönelik alınan bu tedbirin ardından esnafın bu kez de yol üzerine yaptığı işgaller nedeniyle denetimler yapıldı.

           İl Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği halinde yapılan çalışmalarda satış yaptıkları yiyecek- içecek türü ürünlerle veya masa, sandalye ve reklam panolarıyla kaldırım önlerini kapatmak suretiyle araç geçişlerini engelleyen esnaflar uyarıldı. Bu süreçte uyarıları dikkate almayan esnafa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerekli cezai işlem uygulandı.

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Akif Dereçiçeği
  8 ay önce
  Harun Bey affınıza sığınarak söylemek isterim özen yapılmaz özen gösterilir. Teşekkür ederim.
 • Erdem Süleymanoğlu
  8 ay önce
  Ben de bir eğitimci olarak yazım kuralları ile ilgili hassasiyetinizi kutlarım (hassasiyetiniz için sizi kutlarım), "dahi" anlamındaki "de", "da" eklerinin ülkemiz insanınca doğru kullanılamaması gelişmemizi ve ekonomik büyümemizi "dahi" etkilemektedir, bu konuyla ilgili acilen önlemler anılmazsa bu yanlış yazım alışkanlığı "ki" ekine de sıçrayabilir ki bu en korktuğum yazım hatalarından biridir.
 • Kerim Benli
  8 ay önce
  "anılmak" değil "alınmak" olacak
 • Halit Kocaman
  8 ay önce
  "Yollar da" olmalı başlık. Türkçemizi doğru kullanmaya özen gösterelim lütfen.
 • Halit Kocaman
  8 ay önce
  Harun Bey ben teşekkür ederim. Bir eğitimci olarak söylemeliyim ki "bende" değil "ben de" olmalı. WTF!
 • Harun demirbaş
  8 ay önce
  Halit bey çok teşekkür ederim uyarılarınız için, keşke aynı özeni (AEO) içinde yapsanız. Öğrencilerinize selamlar bende karşı köydenim, (Allah'a emanet olun)!!
 • Halit Kocaman
  8 ay önce
  Çok teşekkürler Engin Bey. Ben de eğitimciyim. Çakır köyde görev yapıyorum. Öğrencilerime bu bilinci aşılamaya elimden geldiğince çabalıyorum. Tüm 3-B sınıfı Afyonhaber’i sürekli takip ediyor. Tanıştığımıza memnun oldum. Görüşmek üzere. AEO
 • Engin Değer
  8 ay önce
  Halit Bey çok doğru söylemiş. Bir eğitimci olarak topluma örnek olduğunuzu ve bunun bilinci ile hareket etmeniz gerektiğini hatırlatmak isterim.
 • Engin Yiğit
  8 ay önce
  Çok yerinde bir uygulama. Keşke Uzun Çarşı, Bankalar Caddesi, Ambar Yolu gibi caddelerde kaldırımlar ağaçlandırılsa da Afyon şehir merkezi yeşil bir dokuya dönüşse