JETLER ÜÇ PUANI SON DAKİKADA KAÇIRDIAfjet Afyonspor yeni hocası Serhat Güller ile Pazar akşamı saat 19.00 da ligin alt yapıya en çok önem veren ve bir ekol haline gelen İzmir ekibi Altınordu ile karşı karşıya geldi.Maça Nazmi’nin geriye çekildiği ve Mendy’e onbirde yer verildiği bir onbirle çıktık.İki takım da maça kontrollü başladı.Onuncu dakikayı devirirken Altınordu Kerim’le bulduğu yüzde yüzlük gol pozisyonunda,vuruşu kaptan Türker çizgiden çıkardı. Altınordu sağlı sollu ataklarla üzerimize doğru geliyordu,özellikle sağ kanadı Kerim Alıcı ile iyi kullanıyorlardı. Otuzuncu dakikadan sonra oyuna ağırlığımızı koyduk, topa daha çok sahip olan taraftık ve bunun neticesinde Ersel’le golü bulduk. Yasin’in ceza sahası içerisinde vuruşunda kaleci Erce Kardeşler’den dönen topu plase bir vuruşla Ersel tamamladı ve 1-0 öne geçtik. Altınordu’nun kalan dakikalarda gol girişimleri sonuç vermedi ve ilk yarı bu skorla sona erdi.

İlk yarı itibariyle istediğimizi aldık ve maçın ilk bölümünü önde kapattık. İkinci yarıya da iki takım da yine kontrollü başlamasına rağmen,Altınordu daha çok topa sahip olan ekipti.Bu sıralarda atılan uzun toplarda kalecimiz Rybka libero gibi oynamaya başladı ve atakları savuşturdu. Altmışıncı dakikayı geçerken Altınordu,penaltı mı değil mi tartışmaları arasında serbest vuruş kazandı. Tehlikeli noktadan kullanılan vuruş barajdan döndü ve tehlike savuşturuldu. Arkasından oluşan karambolde en son topu kalecimiz Rybka tokatlayarak dışarı attı. Altınordu atakları karşısında direnirken çok önemli bir pozisyon bulduk. Yasin’in getirip altı pasa kestiği topu Ersel maalesef boş kaleye gönderemedi ıska geçti. Maçın son anları doldur boşalta döndü ve Altınordu karşılığını buldu. Kerim’in doldurduğu topu defanstan ileriye çıkarılan uzun Sinan boş geçince top Anıl’ın önüne düştü ve bir anlık gafletimiz sonucu top plase vuruşla filelerimize gitti. Biz de son dakikada yıkıldık ve maçı alıyoruz derken beraberliğe yakalandık.

Altın değerinde üç puanı alacakken maalesef sahadan beraberlikle ayrıldık.Maçta genel anlamda mücadele olarak iyi bir oyun ortaya koyduk, pozisyonlarda bulduk, eğer Ersel 83’te boş pozisyonda golü atabilseydi yenilen golün önemi olmayacaktı. Ahlarla vahlarla bir maçtan daha boynu bükük ayrıldık. Rybka’nın son anlardaki sakatlığı performansını da etkiledi. Genel anlamda iyi bir maç çıkardı. Nazmi’nin savunmaya çekilmesi olumlu idi görevini de iyi yaptı. Ersel çok çalıştı golünü de attı.Türker’in sakatlanıp çıkması saha içi düzenimizi olumsuz etkiledi. Onur ve Aykut hamleleri olumlu idi. Mendy maalesef yine istenileni veremedi. Yasi̇n çok çalıştı, iyiydi. Mehmet Güven ve Taşkın öne çıkanlardandı.Yine de Altınordu karşısında alınan bir puan bizim için tesellidir. Eskişehir maçıyla üç puanları almaya başlamamız gerekiyor.Altınordu’da en çok ön plana çıkan oyuncu Fenerbahçe’deki Barış’ın kardeşi Kerim Alıcı idi.Hakem Özgüç Türkalp genelde iyi bir maç yönetti. Takımımıza küsmek yok,Eskişehir maçında tribünleri dolduralım ve maçın sonuna kadar takımımızı destekleyelim..

Lokman ÖZKUL

Spor Yazarı ve YorumcuAFYONSPORHABER.COM