Afyonkarahisar Belediyesi, Ramazan boyunca iftar çadırları ve dağıtım noktalarında her gün 6 bin kişiye iftar yemeği verecek.

          Afyonkarahisar Belediyesi, yardımlaşma ve dayanışmanın en üst düzeye çıktığı Ramazan ayında, iftar çadırları ve dağıtım noktalarıyla vatandaşlarımıza bu yıl da yemek ikramında bulunacak. Hayırseverlerin katkılarıyla bu yıl iki ayrı noktada kurulan iftar çadırları ve altı bölgede oluşturulan dağıtım noktalarında günlük 6 bin kişiye iftar yemeği verilecek. Ramazan ayının ilimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi için şimdiden hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, iftar çadırlarına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlarımıza çağrıda bulundu.

          Ramazan ayının yardımlaşma, bolluk ve bereket ayı olduğunu hatırlatan Başkan Çoban, "Ramazan ayı süresince Afyonkarahisarlılar’ı birbiriyle kaynaştıracağımız iftar çadırlarımızda, günlük 6 bini aşkın vatandaşımıza iftar yemeği ikram edeceğiz. Bu güzel hizmette tüm hayırseverlerimizi iftar çadırlarımıza katkıda bulunmaya davet ediyorum" dedi. Başkan Çoban, son beş yıldır geleneksel hale gelen hatimle teravih namazı programlarının ise yine Ramazan ayı süresince Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun yanında yapılacağını söyledi.

İFTAR ÇADIRLARI KURULAN BÖLGELER

1-      Cumhuriyet Meydanı-Emek Otoparkı

2-      1. Küçük Sanayi Sitesi

DAĞITIM BÖLGELERİ

1-     Çavuşbaş Mahallesi

2      Fatih - Eşrefpaşa Bölgesi

3-     Sahipata Mahallesi

4-     Karşıyaka Mahallesi

5-     İmaret Camii

6-     Mecidiye Mahallesi (Sahipata İlkokulu)