MHP’den Belediye Başkan Aday Adaylığı açıklayan Fatih Çetinkaya’nın , “Arkasında AK Parti kazanırsa geçerli olacak” yazılı çekler gördük sözlerini ispata davet eden AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “Henüz adaylığı bile netleşmeyen bu kişinin böyle bir söylemde bulunması etik değil”Geçtiğimiz dönem MHP’ den Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Fatih Çetinkaya hafta sonunda Parti İl Binasında düzenlediği toplantı ile MHP’den yine Afyonkarahisar Belediye Başkan Aday adaylığını açıklamıştı.

İTHAMLARDA BULUNDU

MHP  İl Başkanlığında düzenlediği toplantıda Belediye Başkan  aday adaylığını açıklayan Çetinkaya yaptığı konuşmada “Kazanamazsak  Afyon’a bir çivi çakmam gibi, kazanamazsak bakanlık benden gider gibi tehditlere maruz kaldık. Televizyon program randevularımız iptal edildi. ‘O çocuk televizyona çıkmayacak’ hükmüne maruz kaldık. Arkasında  ‘AK Parti kazanırsa geçerli olacak’ yazan alışveriş çeklerini gördük. Dosyaları kabarık, Abbas yolcu”  sözleri ile AK Partiye yönelik suçlama ve ithamlarda bulunmuştu.

DOSYALARI ÇIKARTSIN

Fatih Çetinkaya’nın AK Parti’ye yönelik sarf ettiği sözlerini basından takip ettiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Daha adaylığı bile kesinleşmemiş bir kişinin böyle söylemlerde bulunması siyasi etik noktasında bir Müslüman olarak bunları söylemesi hoş değil. İddiasını ispatla mükelleftir. Ben AK Parti kaşesini taşıyan alışveriş çekini görmedim. Çekler ile havada uçuşan dosyaları çıkarıp önümüze koysun. Adayımıza her iki parti arasında anlaşma ile devam eden Cumhur ittifakını hatırlatıyorum” dedi 

ODAK ÖZEL HABER / AHMET SARLIK