Afyonspor bay geçtiği hafta ve devre arası transferlerinden bazılarının sahne aldığı ve eski hocamız Hasan Erkin Şimşir hoca yönetiminde çıktığı maçta, geçen haftanın flaş takımı Diyarbekirspor ile Zafer Stadyumu'muzda karşı karşıya geldi.

Güzel bir havada ve uygun bir zeminde, bu sezon en çok taraftar grubunun desteklediği maçlardan biri olan karşılaşmada, Diyarbekirspor ile yapılan mücadele eşitlikle tamamlandı: 0-0. Aslında beraberlik için çıktığımız bir maçtı diyebiliriz, kontra ataklarla veya organize oluşturabileceğimiz bazı ataklarla gol bulmayı arzuluyorduk. Forvetimiz Mustafa Erkasap'ın hasta hasta oynaması da gol yollarında etkisiz kalmamız konusunda etkili oldu.

Diyarbekirspor organize bir takım. Oyun üstünlüğü haliyle onlarda idi. Süper Lig tecrübesi de olan kaptan Hasan Hüseyin Acar yönetiminde gol bulmak için ellerinden geleni yaptılar. Fenerbahçe'nin kiralık verdiği Arda Kurtulan da takımının en etkili oyuncularından biriydi. En az 10 tane net gol pozisyonlarının olduğunu biliyorum. Takım olarak iyi savunma yaptık. Tuzlaspor'dan gelen Mustafa Emre, Batuhan'la stoper tandeminde iyi bir ikili oldu. Rakip takım ataklarının savuşturulmasında başrolü oynadılar Batuhan'la birlikte. Batuhan'a ayrı bir yer açmak istiyorum. İlerisinin çok parlak olduğunu düşündüğüm bir stoper. Zamanlamaları çok yerinde. Dün de takımımız adına iki pozisyonda hayati bir müdahalede bulundu başarılı oyunun yanında. Biri ilk yarıda, son anda Kim Min Jae der gibi gol olabilecek pozisyonu son hamlesiyle savuşturdu, ikinci yarıda da gol olmakta olan topu çizgiden çıkardı. Kalecimiz Boran her zamanki gibiydi, maşallah diyoruz. Kerem Kaya'nın dönmesi çok iyi oldu, orta sahayı toparladı tam bir maestro gibi yorulana kadar her yerde vardı. Verdiği ara nedeniyle bu fiziksel düşüşü normal karşılamak gerekir bir iki haftaya yeterli fizik kapasiteye ulaşacaktır. Mustafa Özbay ilk defa sol bek oynadı gayet de başarılıydı yalnız Mustafa'yı asıl pozisyonunda değerlendirmek gerekir. Pendikspor'dan kiralık gelen Bedirhan ilk maçı olması hasebiyle çok kendini gösteremedi diye düşünüyorum.

Afyonspor Taraftarları: Zafer İçin Birlikte! Afyonspor Taraftarları: Zafer İçin Birlikte!


Zamanla verim alınacaktır. İlhan gayretliydi ikinci yarıda süre aldığı zaman içinde. Diğer yeni transferler hakkında bilgimiz yok kadroda da yoklardı. Hasan Erkin hoca takımına hakim, oyuncular üzerinde etkisi büyük, disiplinli babacan tavrıyla dikkat çekiyor. Soner hoca ve Muharrem hocanın teknik heyette kalmış olması da gayet olumlu.

Eğri oturup doğru konuşalım. Hedefimiz bu sene ligde kalmak. İnşallah kalacağız da, buraya kadar getiren onurlu gençler finali de başarıyla yapacaklardır. Kadro kalitesi anlamında grubumuzdaki bir çok takımla aramızda ciddi farklar var. Örneğin bu hafta karşılaşacağımız Vanspor, akabinde evimizde misafir edeceğimiz Yeni Mersin gibi.. Bu maçlardan birer puan çıkarabilirsek ekstra olur yalnız daha sonra karşılaşacağımız bizim seviyemize daha yakın takımlardan alacağımız puanlarla ligde kalırız en azından bu sezonu kabus görmeden bitiririz. Teknik heyetimize, oyuncularımıza güvenelim onlar ellerinden geleni fedakarca yapıyorlar bizler onları destekleyelim ve bu zorlu süreci tamamlamış olalım.
Maç sonu istenmeyen hadiseler yaşandı. Diyarbekirsporlu yöneticinin maçın son anlarında haksız çıkışı gerilime neden oldu maç bittikten sonra sahaya da yansıdı, önce bazı futbolcular arasında daha sonra Diyarbekirsporlu bazı futbolcuların kadın görevliye saldırmaları akabinde de güvenlik görevlilerinin müdahalelerine karşılık vermeye çalışmaları çok yakışıksızdı. Futbol saha içinde kalmalı misafir de misafirliğini bilmeli

Lokman ÖZKUL
Spor Yazarı ve Yorumcu