Karahisar Gençlik Merkezi, Okul Sporları Judo Küçükler İl Birinciliği müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Sporcular, 26 kg'dan 55 kg'a kadar farklı kategorilerde mücadele etti ve izleyenleri büyüledi. İpponlar ve tekniklerle dolu bu heyecanlı müsabakaların sonunda dereceye giren sporcular belli oldu.

Erkekler kategorisinde 26 kg'da birinci Hilmi Erdem Aykanat, ikinci Ramazan Berk Çolak oldu. 34 kg'da birinci Mesut Ensar Yıldırım oldu. 50 kg'da birinci Osman Esad Çengelci sevinirken, 55 kg'da birinci Furkan Eren Güneş ve ikinci Mehmet Eymen Duyur başarılı performanslarıyla dikkat çekti.

Kızlar kategorisinde ise 28 kg'da birinci Ayşegül Işık, 32 kg'da birinci Deniz Uyar oldu. 36 kg'da birinci Ayşe Nilgün Kurt ve ikinci Elfin Sultan Dönmez, 40 kg'da birinci Ece Cengiz ve ikinci Şenay Nur Kazgöz, 44 kg'da birinci Ecem Duyur ve ikinci Ceylin Nur Özdemir başarılı performanslarıyla dereceye girdi.

Başkan Burcu Köksal: Teşekkürler çocuklar!.. Başkan Burcu Köksal: Teşekkürler çocuklar!..

Bu müsabakalarda derece elde eden sporcular, Grup Birinciliği müsabakalarında boy gösterecek. 15-16 Mart tarihlerinde Kütahya'da düzenlenecek olan müsabakalarda başarılı bir performans sergileyen sporcular, grup birinciliğine ulaşmak için mücadele edecek. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, müsabaka sonrasında yaptığı açıklamada tüm sporcuları tebrik etti. Kasapoğlu, sporcuların büyük bir mücadele sergilediğini ve şehrin gururu olduklarını söyledi. Ayrıca, Kütahya'da yapılacak olan Grup Birinciliği müsabakalarında da sporcuların başarılı bir şekilde şehri temsil edeceklerine inancını belirtti.

#Judo #OkulSporları #KarahisarGençlikMerkezi #Afyonkarahisar

Editör: Haber Merkezi