Afyonkarahisar'da 14 Şubat 2024 tarihinde başlayacak olan Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı'nın 2023-2024 tarama dönemi için hazırlıklar tamamlandı.

Gözden kaçırmayın

Okul Sporları Badminton Turnuvası Başladı!Okul Sporları Badminton Turnuvası Başladı!

 Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen başkanlığında programın detaylarının ele alındığı bir toplantı düzenlenirken, ildeki tüm yetenekleri keşfetmek ve onları spora yönlendirmek hedeflendiği belirtildi.

Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, toplantıda yaptığı konuşmada, "Hedefimiz, ilimizdeki tüm yetenekleri keşfetmek ve onları spora yönlendirmek. 2022-2023 döneminde büyük bir başarı yakaladık ve bu sene de zirveye oynamaya hazırız. Ulaşılamayan bir tek çocuk kalmadan, tüm öğrencilerimizi programa dahil etmeyi amaçlıyoruz." dedi.

Program kapsamında 3. sınıf öğrencilerine çeşitli testler ve ölçümler uygulanacak. Bu testler ve ölçümler sonucu spora daha yatkın bulunan öğrenciler bir yıl sürecek sporcu eğitimi ve gelişimi programına davet edilerek eğitimlerin sonucunda branş testlerine girecek ve branşları belirlenecek. Öğrenciler, en az bir branşa bilimsel olarak yönlendirilecek.

Program, Afyonkarahisar'ın tüm merkez ve ilçelerinde gerçekleştirilecek. Programa katılmak isteyen öğrencilerin okul müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.