-

Gözden kaçırmayın

Öğrencilere iş olanakları ve eğitim fırsatları sunulacak.Öğrencilere iş olanakları ve eğitim fırsatları sunulacak.

Türkiye'nin 100 yıllık Cumhuriyeti, birikimlerini ve kazanımlarını yeniden hatırlatmak ve inanca dayalı başarı hikayesini canlı tutmak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, dünyada ses getiren çalışmaların görünürlüğünü artırmak, çocukların ufuklarını genişletmek, ilham vermek ve cesaretlendirmek amacıyla seçilmiş çalışma özetlerinin yer aldığı "Türkiye Yüzyılı'nın Yüz Akı 100 Eseri" albümü hazırlandı.

Albüm, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) tarafından yayımlandı. Albüm, "http://meb.ai/qIdcvk" adresinde Yüzüncü Yıl Galerisi'nde yerini aldı. Albümde, TOGG, Milli Muharip Uçağı, TCG Anadolu Gemisi, İstanbul Havalimanı, Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Yusufeli Barajı ve Hidroelektrik Santrali, insansız hava aracı, milli tank, millet bahçeleri projesi, şehir hastaneleri gibi Türkiye'nin gelecek vizyonunu ve başarılarını temsil eden önemli ve özgün projeler yer alıyor.

Albüm, öğrenciler, öğretmenler ve veliler başta olmak üzere halkın faydalanabileceği bir şekilde sunuldu. Öğrenciler, albümü ziyaret ettiklerinde eserlere ait fotoğrafları, tanıtım metinlerini ve videolarını inceleyebilecek ve her bir esere duygularını ve düşüncelerini dijital sistem üzerinden paylaşabilecekler.

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, albümün sunuş kısmında şu değerlendirmelerde bulundu: "Ülkemizin farklı sektörlerinden ve coğrafyalarından iyi uygulama örneklerinin yer aldığı bu çalışmanın amacı, öğretmenlerimize ilham vermek, öğrencilerimize yeni fikirler kazandırmak ve iyi uygulama örneklerini artırmaktır. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, milli teknolojiden savunma sanayisine ve otomotive kadar her alanda elde edilen başarılar gurur vericidir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde hayata geçirilen bu gurur kaynağı projelere emek veren ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum."

#Cumhuriyetin100Yılı #TürkiyeYüzyılı #BaşarıHikayeleri #TürkiyeYüzyılınınYüzAkıEseri