Ocak ayında okul çevrelerinde ve okul servislerinde yapılan denetimler sonucunda, Emniyet Bölgesinde toplam 193 okul servis aracı ve şoförü kontrol edildi

Gözden kaçırmayın

Sadettin Yücel, Gençlik Çalışanlarından temsilcileri ağırladı.Sadettin Yücel, Gençlik Çalışanlarından temsilcileri ağırladı.

 Bu denetimlerde kusurlu bulunan 3 okul servis aracı ve şoförüne 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 91. maddesi (Mali Sorumluluk Sigortası) ve 75. maddesi (Okul Servis Araçları Yönetmeliğine uymama) gereği toplam 3.972,00 TL trafik idari para cezası uygulandı.

Diğer taraftan, Jandarma Bölgesinde de 172 okul servis aracı kontrol edildi.

Bu denetimlerde kusurlu bulunan 5 okul servis şoförüne ise 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 31/1-a, 34/a ve 78/1-a maddelerine göre toplam 4.266 TL trafik idari para cezası kesildi.

Ayrıca, denetimlerin yanı sıra okul servis şoförleri ve rehber personeline güvenli öğrenci taşıma kuralları konusunda trafik eğitimleri verildi. 

 #okulservisi #trafikdenetimi #okulcaddesi #trafikkuralları #emniyet #jandarma #trafikeğitimi #taşımacılık #okulumuzçağrısınaulaş #trafikçalışmaları