Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Afyonkarahisar/Sandıklı'lı hemşerimiz Danıştay 10.Daire Başkanı Yılmaz Akçil, Anayasa Mahkemesi Üyeliğine atandı.

Gözden kaçırmayın

Vali Yiğitbaşı, kadın girişimcileri ağırladıVali Yiğitbaşı, kadın girişimcileri ağırladı

Anayasa Mahkemesi (AYM) üyesi Muammer Topal’ın görev süresinin dolmasının ardından yeni üye seçimine gidildi. Topal’ın yerine, Danıştay kontenjanından Yılmaz Akçil, Bilge Apaydın ve Aydemir Tunç arasından bir ismin Erdoğan tarafından seçilmesi bekleniyordu. Danıştay Genel Kurulu'nda yapılan seçimde en yüksek oyu ise hemşerimiz Yılmaz Akçil almıştı. 

AYM üyesi seçimine ilişkin Cumhurbaşkanı kararı 31 Ocak tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla, 2018’den bu yana Danıştay 10. Daire Başkanı görevinde bulunan Yılmaz Akçil, bugün itibarıyla AYM üyesi olarak seçildi. 

İLK TEBRİK ALİ ÖZKAYA'DAN

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Akçil'i ilk tebrik eden isimlerden oldu.

Özkaya; " Danıştay Genel Kurulunca gösterilen üç aday arasından Sn.Cumhurbaşkanımızın takdir ve tensipleri ile Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Afyonkarahisar/Sandıklı’lı hemşerimiz Danıştay 10.Daire Başkanı Sn.Yılmaz Akçil’i tebrik ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum"dedi.