-

Gözden kaçırmayın

Eskişehir'de Saadet Partisi İl Başkanı: 28 Şubat Mağdurlarını UnutmadıkEskişehir'de Saadet Partisi İl Başkanı: 28 Şubat Mağdurlarını Unutmadık

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) tarafından yapılan bir operasyonda, Beylikova ilçesinde bir şahsın elinde bulunan tarihi eserleri satmak için müşteri aradığı bilgisi alınmıştır. Operasyon, 20 Ocak 2024 tarihinde Eskişehir ili Beylikova ilçesi mülki sınırları içerisinde gerçekleşmiştir.

KOM Şube Müdürlüğü ve Beylikova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonda, bir şahıs suçüstü yakalanmıştır. Şahsın elinde Roma ve Bizans dönemine ait olduğu değerlendirilen 46 adet sikke, 9 adet yüzük ve 19 adet obje bulunmaktadır. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla, şüpheli şahıs hakkında "2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlığı Koruma Kanuna" muhalefet suçundan adli tahkikat başlatılmıştır.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı, kaçakçılık suçlarıyla mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini duyurmuştur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
#Eskişehir #Jandarma #Kaçakçılık #SuçMücadelesi #TarihiEser #KültürVarlığı #Beylikova #Operasyon #Haber