Afyonkarahisar İscehisar İlçesinde Faruk Öksüz İmam Hatip lisesi 12. Sınıf öğrencilerine Cenaze Yıkama Kefenleme ve Defin işlemleri ilçe Müftülük İmamı Ferhat Kelem ile Belediye Cenaze Hizmetleri Müdürü İbrahim Oruç tarafından sözlü ve Uygulamalı anlatıldı.

Gözden kaçırmayın

Öğrencilere iş olanakları ve eğitim fırsatları sunulacak.Öğrencilere iş olanakları ve eğitim fırsatları sunulacak.

İscehisar Belediye Cenaze aracında ,Bulunan ekipmanlar tanıtılarak yapılan eğitimde,gönüllü bir öğrencinin temsili olarak yıkanması ve kefenlenmesi sırasında yapılacak uygulamalar ve okunacak dersler anlatıldı.

 

İbrahim Oruç Öğrenciler için ,önemli bir öğretide bilgilendirme yaptıklarını,İslam dininde cenazelere büyük önem verildiği ve İslami usullere göre vefat eden Merhum ve Merhumenin Yıkanma ve defin işlerinin önemli olduğunu ve Faruk Öksüz İmam Hatip lisesi 12. Sınıf öğrencilerine bu bilgileri vermekten bir şeyleri öğretmekten mutlu olduklarını belirtti.

İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin'de ; "İscehisar Belediyesi olarak, Eğitim ve Öğretimde ,Okullarımıza ve Öğrencilerimize her alanda destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimize faydalı olmaktan da son derece mutluyuz. Bilgi her şeydir."dedi.