Türk astronotumuz Alper Gezeravcı ve ekibi, gece yarısı gerçekleşecek olan uzay fırlatışıyla Türk bayrağını göklerin ötesine taşıyacak.

Gözden kaçırmayın

Şuhut Gençlik Merkezi Gönüllüleri Büyük Başarı!Şuhut Gençlik Merkezi Gönüllüleri Büyük Başarı!

Türkiye'nin Uzay Serüveninde Tarihi Bir Adım: İlk Astronotumuz Alper Gezeravcı Uzayda! Türkiye'nin uzay programı tarihinde önemli bir dönüm noktasına geliniyor. Türk astronotumuz Alper Gezeravcı ve ekibi, gece yarısı gerçekleşecek olan uzay fırlatışıyla Türk bayrağını göklerin ötesine taşıyacak.

Bu önemli görev, Türkiye'nin "Uzay Yüzyılı"na adım atmış olduğunu gösteren büyülü bir kanıt olarak kabul ediliyor. Bu görevle birlikte Türkiye uzay çalışmalarında yeni bir döneme giriş yapıyor ve uluslararası arenada da söz sahibi oluyor.

Alper Gezeravcı ve ekibine sağlıklı ve başarılı bir yolculuk diliyor, milli gururumuzun uzaydaki yankılarını merakla bekliyoruz.

Fırlatmanın ardından görevle ilgili detaylar da zamanla kamuoyuyla paylaşılacak. Bu tarihi anın en heyecan verici yönlerinden biri, Türk bayrağının astronotumuzun uzay macerasında dalgalanacak olması. Tüm Türkiye, şanlı bayrağımızın ve bilim insanlarımızın bu serüveni ilgiyle takip ediyor ve gururlanıyor.

Yeni keşiflere ve bilimsel başarılara imza atacak olan bu uzay yolculuğunu sabırsızlıkla bekliyoruz.