Sinanpaşa ilçesindeki gıda kontrol personelleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini sağlamak için denetimlerini sürdürüyor.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'a Aile Ve Sosyal Hizmetler Müdürü AtandıAfyonkarahisar'a Aile Ve Sosyal Hizmetler Müdürü Atandı

Afyonkarahisar İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün Sinanpaşa ilçesindeki gıda kontrol personelleri, vatandaşların sağlıklı ve güvenli gıda tüketimini sağlamak için denetimlerini sürdürüyor. 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında yapılan denetimlerde, gıda üretim, işleme, depolama ve satış yerleri ile yemekhaneler, lokantalar, pastaneler, fırınlar, kasaplar, marketler ve sebze-meyve halleri gibi işletmeler kontrol ediliyor.

Denetimlerde gıda güvenliği, hijyen, etiketleme, izlenebilirlik ve belgelendirme gibi konulara dikkat ediliyor. Ayrıca gıda numuneleri alınarak laboratuvarlarda analiz ediliyor. Denetim sonucunda yasal mevzuata aykırı durum tespit edilen işletmelere idari yaptırım uygulanıyor.

Gıda kontrol personellerimiz ilçemizdeki tüm gıda işletmelerini düzenli olarak denetliyor. Vatandaşlarımızın güvenilir gıdaya ulaşması için çalışmalarımız devam edecek.