-

Gözden kaçırmayın

Diyarbekirspor'dan 1 puan çıkaran Afyonspor, 12. sırada yer alıyorDiyarbekirspor'dan 1 puan çıkaran Afyonspor, 12. sırada yer alıyor

Afyonkarahisar'da, 2024 yılının ilk haftasında yeni yıl satranç turnuvası düzenlendi. Turnuva, 8 yaş ve altı, 12 yaş ve altı ile açık olmak üzere üç kategoride yapıldı. 8 Yaş ve Altı Kategorisi 8 yaş ve altı kategorisinde, Elif Güven birinci oldu. Emirhan Karakaya ikinci, Abdülhamid Otaş üçüncü, Ege Kol dördüncü ve Ömer Yasin Kadayıfçılar beşinci oldu. 12 Yaş ve Altı Kategorisi 12 yaş ve altı kategorisinde, İhsan Mete Şentürk birinci oldu.

Arel Yeşilçay ikinci, Yiğit Hayyar üçüncü, Eren Sert dördüncü ve Çağan Atlas Karaveli beşinci oldu. Açık Kategori Açık kategoride, Taha Ramazan Uysal birinci oldu. Mustafa İsmet Oruç ikinci, Asil Beki üçüncü, Kazım Bahadır Kaçar dördüncü ve Hasan Hüseyin Tat beşinci oldu. Turnuvaya, Afyonkarahisar, Eskişehir, İzmir ve Kütahya'dan toplam 50 sporcu katıldı.

Turnuva, büyük çekişmeye sahne oldu. Dereceye giren sporculara, ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu tarafından verildi. Sporcular, turnuva sonunda düzenlenen törende ödüllerini aldılar. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, yaptığı konuşmada, "Turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu tür turnuvalar, sporcularımızın kendilerini geliştirmelerine ve daha iyi bir performans sergilemelerine katkı sağlıyor. Sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi.