-

Gözden kaçırmayın

Eskişehir'de yerel tohumlar destekleniyor.Eskişehir'de yerel tohumlar destekleniyor.

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından yürütülen Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi, yeni doğan bebeklerin sağlıklı bir yaşama başlangıç yapabilmeleri için önemli bir girişimde bulundu.

Aralık ayı boyunca gerçekleştirdikleri denetim ve değerlendirme ziyaretleri ile yeni doğan bebeklerin işitme yetilerini erken dönemde tespit edilmesi ve gerekli müdahalelerin hızlı bir şekilde yapılabilmesi adına önemli bir adım attılar. Eskişehir'deki sağlık kuruluşları arasında bulunan Şehir Hastanesi, Yunus Emre Devlet Hastanesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'nin yanı sıra çeşitli özel hastaneler de bu denetlemeler kapsamında değerlendirildi.

 Yeni doğan işitme tarama üniteleri ve yeni doğan yoğun bakım ünitelerinin yanı sıra annelerin bebekleri ile kalabileceği servisler de dikkate alındı. Bu ziyaretler, erken teşhisin önemini vurgulayarak, yeni doğan bebeklerin sağlıklı bir gelişim süreci geçirebilmeleri ve sağlıklı bir geleceğe adım atabilmeleri için kritik bir rol oynamaktadır.

Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle yürütülen bu programlar ve gerçekleştirilen denetimler sayesinde, sağlık hizmetlerinin kalitesini yükselterek, bebeklerin ve ailelerin ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet anlayışını benimsemektedir. Eskişehir'deki sağlık hizmetlerinin standartlarının yükselmesine katkıda bulunmaktadır.