Bebek ölümleri konusunda uzmanların bir araya gel

Gözden kaçırmayın

Eskişehir'de yerel tohumlar destekleniyor.Eskişehir'de yerel tohumlar destekleniyor.

Eskişehir Şehir Hastanesi'nde düzenlenen vaka sunum toplantısı, bebek ölümleri konusunda uzmanların bir araya gelmesine imkan sağladı. 27 Aralık 2023 tarihinde yapılan toplantı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nden Doçent Dr. Gürkan Bozan ve Prof. Dr. Neslihan Tekin tarafından moderatörlük edildi. Halk Sağlığı Uzmanı Fatih Torlak ise sunumu gerçekleştirdi.

 Toplantıya, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanları, İlçe Sağlık Müdürleri ve ilgili personeller, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanları ve ekipleri gibi sağlık sektöründen pek çok uzman katıldı. Ayrıca, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk Ergen Sağlığı Daire Başkanlığından Suna Kaymaz ve Dr. Oben Benç Sunday Üner de zoom üzerinden toplantıya katılarak, ulusal boyutta etki yaratmayı sağladı.

Toplantıda, bebek ölümlerinin önlenmesine yönelik stratejiler ve daha önceki ölümlerle ilgili detaylı analizler ele alındı. Amacı, bebek ölümlerini azaltmak ve alınabilecek önlemler hakkında bilgi alışverişinde bulunmaktı. Bu toplantı, bölgede bebek sağlığı konusunda yapılacak çalışmaların belirlenmesi ve daha sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunması bakımından büyük önem taşıyor. Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü'nün, bu tür etkinliklerle sağlık alanında daha bilinçli ve proaktif adımlar atma hedefi bulunuyor. 

#Eskişehir #bebekölümleri #sağlıksektörü #toplantı #bebeksağlığı