Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı'nın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Afyonkarahisar Merke...

Gözden kaçırmayın

26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler26-27 Şubat Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı'nın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Afyonkarahisar Merkez ilçesinde faaliyet gösteren D.U. liderliğindeki bir suç örgütünün uyuşturucu ticareti yaptığı bilgisine ulaştı.

Bu bilgi doğrultusunda yapılan istihbari çalışmaların ardından 4 Ekim 2023 tarihinden itibaren KOM faaliyeti başlatıldı. Delillerin elde edilmesiyle birlikte, 14 Aralık 2023 tarihinde Afyonkarahisar Merkez ilçesi ve Sandıklı ilçesi dahilinde şüpheli şahıslara yönelik 4 adreste arama ve yakalama operasyonu gerçekleştirildi.

Bu operasyon sonucunda B.S., S.A. ve V.H. isimli şüpheliler gözaltına alındı. D.U. isimli şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürmektedir. Ayrıca, 7 Kasım 2023 tarihinde yapılan ara yakalamada M.G. adlı şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.K. isimli şahıs tutuklandı.

Şüphelilere yönelik arama ve operasyon sonucunda 62 gram metamfetamin, 10 gram kubar esrar, 8 adet uyuşturucu madde kullanma aparatı ve 7 adet cep telefonu ele geçirildi.

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

#Afyonkarahisar #Jandarma #Kaçakçılık #Uyuşturucu #Haber