Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın aktif olarak katıldığı bütçe görüşmeleri sonuçlandı. Adalet Bakanlığı ve Dışi...

Gözden kaçırmayın

Başkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaretBaşkan Kuş ve Başkan adayı Şahin’den afyonhaber’e ziyaret

Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'nın aktif olarak katıldığı bütçe görüşmeleri sonuçlandı. Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bütçeleri üzerinde yapılan müzakerelerin ardından her iki bakanlığın bütçesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yapılan oylamayla onaylandı.

Özkaya, bütçe görüşmelerinin sonucunu kamuoyuyla paylaşarak, kurumlar ve millet için hayırlı olması temennisinde bulundu. Ayrıca, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinin devam ettiğini ve çalışmaların sürdürüldüğünü bildirdi.

Görüşmelerde Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı bütçelerinin kabul edilmesinin, hukukun üstünlüğünün pekiştirilmesine ve uluslararası ilişkilerin güçlendirilmesine katkı sağlaması bekleniyor. Kültür Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bütçeleri üzerindeki tartışmaların ise bakanlıkların misyonları ve vatandaşların sosyal hakları açısından önemine işaret ettiği ifade ediliyor.

Görüşmelerin tamamlanmasının ardından, tüm bakanlıkların bütçeleriyle ilgili netleşen sonuçların TBMM'nin resmi kayıtlarına ve basın aracılığıyla genel kamuoyuna aktarılması bekleniyor.

Özkaya ve diğer milletvekilleri, Meclis gündemini dikkatle takip etmeye, konuları titizlikle değerlendirmeye ve buna göre oy kullanmaya devam ediyorlar.