TBMM’deki Afyon mutfağı ziyafetiyle ilgili, “Vekiller yedi içti hesabı kim ödedi?” haberler üzerine Belediye’den bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”Menteş, “40 bin hemşehrimiz mitingimize katılarak bizlere destek oldular”

Yapılan açıklamada; Afyonkarahisar’ın tanıtımına öncülük eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in bütçe görüşmeleri sırasında ilimize özgü gastronomi ürünlerinden Milletvekillerine ikram ettiğini ve ilimizi tanıttığı bildirildi.

Kamuoyunda bu gıda ürünlerinin kim tarafından ödendiğinin merak edilmesi üzerine Belediye, tüm masrafların Milletvekili İbrahim Yurdunuseven tarafından ödendiğini belirterek, yapılan ödemenin dekontu paylaşıldı.

Yapılan açıklamada; “ 31 Ekim 2019 tarihi itibariyle ilimiz, Türkiye’de sadece 3 ilde olan Gastronomi unvanını almıştır.

Bu unvanı aldıktan sonra dört yıllık planlama çerçevesinde hem ulusal, hemde uluslararası 100’e yakın etkinliğin yanında, 81 İl Valimize, Büyükelçilerimize, Belediye Başkanlarımıza, 81 ilimizin Ticaret Odası Başkanlarına lezzetlerimizi tanıtan çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızda hem milletvekillerimizin, hem hayırsever iş insanlarımızın hemde STK’larımızın desteğini her zaman yanımızda gördük.

Bu minvalde son üç yıldır TBMM’mizin Bütçe görüşmelerinde; bu sene de hemşehrimiz olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Mahinur Özdemir Göktaş’ın Bakanlık bütçesi görüşmeleri sırasında Milletvekillerimiz öncülüğünde şehrimizin gastronomi ürünlerini tanıttık.

İlimizin Milletvekili olması hasebiyle de Sayın İbrahim Yurdunuseven, bu tanıtım organizasyonunda öncülük etmiş olup, kamuoyunda dile getirilen iddiaların yanlış anlaşılmalara sebep verdiği ortaya çıkmıştır.

Tüm bu gelişmeler ışığında Milletvekillerimiz tarafından bu organizasyonun bedeli, her zaman olduğu gibi hizmet alımı sonunda Belediyemiz hesabına yatırılmış olup, durumun iddiaların aksine olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız”denildi.

WhatsApp Image 2023-12-18 at 15.26.12