Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesinde doğalgaz kullanımına geçiş için geri sayım başladı. Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman, doğalgaz istasyonuna gaz dolumu sürecinin aktifleştirildiğini duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Vali Yiğitbaşı, kadın girişimcileri ağırladıVali Yiğitbaşı, kadın girişimcileri ağırladı

Abonelik işlemlerini tamamlamış olan Sinanpaşa halkı, ev ve iş yerlerinde ısıtma sistemlerini modernleştirerek doğalgaz hizmetinden faydalanabilecekler. Doğalgaz aboneliklerini aktif hâle getirmek isteyen vatandaşlar, tesisat montajını üstlenen ilgili firmalara başvurarak süreci tamamlayabilecekler.

Bunun için AKSA Doğalgaz'a müracaat etmeleri gerekmekte. Sinanpaşa Belediye Başkanı Karaman, doğalgazın bölgeye kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Afyonkarahisar Milletvekilleri'ne teşekkürlerini iletti. Sinanpaşa Belediyesi'nin "Gönül Belediyeciliği" ve "Hizmet İçin Varız" mottosuyla hareket ettiği belirtilen gelişmeyle, ilçe sakinlerinin yaşam standartlarının yükseltilmesi hedefleniyor.

Sinanpaşa halkı, doğalgazın gelmesiyle beraber hem ekonomik hem de ekolojik açıdan önemli bir kazanç elde edeceklerini ve kış aylarını daha konforlu bir şekilde geçireceklerini ifade ediyorlar.