Göçmen kaçakçılığı sorununa yönelik sıkı çalışmalar devam ederken, ilgili ekiplerin dikkatli takibi sonucunda, ihbar üzerine bir göçmen kaçakçılığı operasyonu daha gerçekleştirildi.

Gözden kaçırmayın

Afyon'da bugün ve 5 günlük hava durumuAfyon'da bugün ve 5 günlük hava durumu

Bu kapsamda, göçmen kaçakçılığı yaptığı şüphesiyle izlenen 34 HJR 526 plakalı araç, 08.12.2023 tarihinde saat 01:00 civarında güvenlik güçlerince Bölge Trafik Şube Müdürlüğü yakınlarında durduruldu. Kontroller sırasında sürücü C E (1995 doğumlu) ile birlikte araçta bulunan dört yabancı uyruklu şahıs tespit edildi.

Yakalama esnasında iki yabancının herhangi bir kimlik veya resmi belgeye sahip olmadığı anlaşıldı; bu şahıslar ifadeleri alındıktan sonrasında gözetim altına alınarak ilgili prosedür için muhafaza edildi. Diğer iki kişinin kimlikleri bulunduğundan ve ifadeleri alındıktan sonra gereken yönlendirmeler yapılarak serbest bırakıldılar.

Olayın ana faili olduğu belirlenen araç sürücüsü C E ise Türk Ceza Kanunu'nun 79. maddesi gereğince 'Göçmen kaçakçılığı yapmak' suçlamasıyla adli makamlara sevk edildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu operasyon, göçmen kaçakçılığına karşı müdahalenin ne denli ciddi ve etkili olduğunu bir kez daha ortaya koydu.