kapaklardan elde edilen gelirle iki adet tekerlekli sandalye alındı.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'ın Afşar köyünde Ağaç Bayramı coşkusuAfyonkarahisar'ın Afşar köyünde Ağaç Bayramı coşkusu

Afyonkarahisar Gençlik Merkezleri gençleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında anlamlı bir kampanyaya imza attı. Gençler, geri dönüşüm kutularına attıkları mavi kapaklarla engelliler için tekerlekli sandalye almaya karar verdi.

Gençlik Merkezleri tarafından başlatılan kampanyaya Afyonkarahisar'ın dört bir yanından gençler destek verdi. Toplanan 250 kilogram mavi kapak, geri dönüşüm tesisine teslim edildi. Tesiste geri dönüşüme kazandırılan kapaklardan elde edilen gelirle iki adet tekerlekli sandalye alındı.

Tekerlekli sandalyeler, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Afyonkarahisar Engelliler Derneği'ne bağışlandı. Dernek Başkanı, gençlerin anlamlı bağışı için teşekkür etti.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Kasapoğlu: "Engellilere destek olmak hepimizin görevi"

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, gençlerin kampanyasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Gençlerimiz, engellilere yönelik farkındalık oluşturmak ve onlara destek olmak için böyle bir kampanya başlattılar. Bu anlamlı kampanyaya destek veren tüm gençlere teşekkür ediyorum. Engellilere destek olmak hepimizin görevidir. Bizler, engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.

Kampanyaya katılan gençler, engelli vatandaşlara destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Gençler, "Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu kampanyayla da engelli vatandaşlarımıza bir nebze olsun katkıda bulunmak istedik" diye konuştular.