Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Kağan Diler, Afyonkarahisar Kent Meydanında yapılan yöresel ürünler pazarıyla ilgili Ülkü Ocaklarının da geçtiği iddialara cevap verdi.

Gözden kaçırmayın

14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler14-24 Şubat 2024 Afyon'da vefat edenler

Afyonkarahisar Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Kağan Diler, Afyonkarahisar Kent Meydanında yapılan yöresel ürünler pazarıyla ilgili Ülkü Ocaklarının da geçtiği iddialara cevap verdi.

Diler'in açıklamasını, tarafsız gazetecilik ve cevap hakkına duyduğumuz saygıdan dolayı aynen yayınlıyoruz.

"Bilindiği üzere Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız olarak bugüne kadar yapılan tüm programlarımızı, konserlerimizi kendi teşkilat mensuplarımızın katkıları doğrultusunda, kendi göbek bağımızı kendimiz kesmek sureti ile gerçekleştirmişizdir. Son Ali Kınık Konseri'nde bu talihi yıkmak ve teşkilat mensuplarımızı ekonomik sıkıntı içerisine düşürmemek maksadı ile yola çıkmışızdır.

Süreç şöyle ilerlemiştir:

Daha öncede Afyonkarahisar'da ve birçok ilde fuar organizasyonu yapan Hataylı ve Ülkücü olan Ekrem Doğan Bey tanışık olmamız hasebi ile bizlere fuar organizasyonu yapacağını belirtmiştir. Bunun akabinde ise oradan elde edilen gelir ile Ülkü Ocakları yararı adına bir hayır işi yapacağını söylemiştir. Bizler de bu hususta Belediye Başkanımız  Sn. Mehmet Zeybek Bey ile görüşüp alan tahsisinin gerçekleşmesi sürecine dahil olmuşuzdur.

Tüm bunların akabinde Ülkü Ocaklarımız adına da ücretsiz Ali Kınık Konseri planlanmıştır. Bu süreçte esnaf işbirliğini sağlamak ve kendisini manevi anlamda ezmemek adına büyüğümüz dediğimiz, ESOB Başkanı Cengiz Üstün Beyi ziyaret ederek hasbihalde bulunduk. Buradaki maksadımız dostani bir sohbet ve muhabetten ibaretti.

Cengiz Üstün kendi adına bu organizasyonun sıkıntı olacağını ve geçmişte ilimize gelen esnafların düzgün kişiler olmadığını dile getirerek bizlere ve izni çıkaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Yardımcısı Süleyman Karakuş'a alenen karşı olacağını ifade etti. Ben de iddialarının yersiz olduğunu, Belediye vb. hiçbir kurum ve şahsın maddi bir geliri olmadığını ve sadece Ülkü Ocakları faydası adına böyle bir organizasyona vesile olunduğunu belirttik. Sonrasında iddiaların muhatapları arasında olan Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş ile de kendisini ziyaret ederek olayın doğru anlaşılması adına birkez daha Cengiz Üstün ile görüşme sağlanmıştır.

Herkes iyi bilmelidir ki Ülkü Ocakları kimseden müsade almaz ve kimseye ortaklık teklifinde de bulunmaz. Afyonkarahisar Belediyesi Başkanı Sn. Mehmet Zeybek başta olmak üzere, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve hiçbir şahsın bu fuardan bir beklentisi olmamıştır ve Ülkü Ocaklarına destek olmaktan başka hiçbir gaye gözetilmemiştir.

Bu zamana kadar Ülkü Ocaklarımızın her zaman yanında olan Sn. Milletvekilimiz Mehmet Taytak Bey'in konserdeki konuşmasındaki her cümlesinin altına imzamızı atarak, yine bizlere her zaman karşılıksız destek Olan Afyonkarahisar Belediyesine teşekkür ederim.

Meydanlara sığmayan, alanları dolduran bir teşkilat var ise onunda Ülkü Ocakları Teşkilatı olduğunu ifade ederek kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

AFYONKARAHİSAR ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI
OĞUZ KAĞAN DİLER