Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, okullarında Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı derslerini seçen öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edileceğini bildirdi.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatıAfyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, okullarında Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı derslerini seçen öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edileceğini bildirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr.  Ali Erbaş, yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan "Dersimi Seçiyorum Kur’anımı Alıyorum" projesini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  paylaştığı video mesajla okullarında Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin Hayatı derslerini seçen öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edileceğini müjdesini vererek şunları kaydetti:

"Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim; Allah’ın yeryüzüne en büyük nimetidir. İnsanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran bir hidayet rehberidir, kalplere şifadır, müminlere rahmettir. Bizlere ‘iyi insan’ olmayı öğretir ve sevgili Peygamberimiz (sas); Kur’an’ı bize getiren, öğreten ve yaşanan bir hayata dönüştüren en büyük öğretmendir, alemlere rahmet olarak gönderilmiştir, güzel ahlakın en güzel örneğidir.

Bunun için okullarımızda ‘Kur’an-ı Kerim’ ve ‘Peygamberimizin Hayatı’ derslerini seçen öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyorum. Bu dersleri seçmesini her öğrencimize önemle tavsiye ediyorum. Bu dersi seçen öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim’lerini biz hediye edeceğiz inşallah.

Kıymetli öğrencilerimiz; şüphesiz Kur’an-ı Kerim’i ve Sevgili Peygamberimizin hayatını öğrenmek zihninize, kalbinize, hayatınıza sayısız güzellikler katacaktır. Yeni bir eğitim-öğretim yılının başında, her kademedeki tüm öğrencilerimize, Yüce Rabbimizden zihin açıklığı, başarılar ve aydınlık bir gelecek niyaz ediyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun."