Restorasyon çalışmaları bir türlü bitirilemeyen Zafer Müzesi'ne ek kaynak...

Gözden kaçırmayın

Şuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram ettiŞuhut Kaymakamı, Basın İlan Kurumu'na Keşkek İkram etti

Restorasyon çalışmaları bir türlü bitirilemeyen Zafer Müzesi'ne ek ödenek sağlandı.

Restorasyonda 2. etap çalışmaları devam eden Zafer Müzesi’nde yapılan ihale sonrası statik güçlendirme çalışmalarına geçilirken, Vali Yiğitbaşı’nın girişimleriyle Zafer Müzesi’nin tadilat çalışmaları için 8 milyon TL. ilave ödenek aktarıldı.

İlk etap çalışmalarında restorasyona hazırlanan Zafer Müzesi, 2. Etap çalışmalarında ise teşhir ve tanıtım aşaması öncesi statik güçlendirme çalışmalarıyla aslına uygun hale getirilecek. 26 Mayıs 2023’te ihalesi yapılan Zafer Müzesinde, 20 Haziran 2023 itibariyle çalışmalar başladı. Çalışmalar ile binada güçlendirme işlemleri için zemin ve duvarlar hazır hale getiriliyor. Bu çalışmalar tamamlandığında hızla güçlendirme yapılarak 2. Etap çalışmalarında son aşamaya geçilmiş olacak.

Müzede çalışmaların bir an evvel bitirilmesi için gereken kaynak Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın girişimleriyle giderildi. Bu kapsamda Zafer Müzesi restorasyon çalışmalarında artan maliyetler nedeniyle herhangi bir aksaklık yaşanmaması için Vali Yiğitbaşı’nın talimatıyla İl Özel İdaresi 2023 yılı Kültür Katkı Payından 3 Milyon TL, Zafer Kalkınma Ajansı ve İl Özel İdaresi paydaşlığında hazırlanan proje kapsamında da 5 Milyon TL ilave kaynak aktarıldı.