Türkiye’de sadece birkaç şehirde bulunan RC yarış pisti, 29 Temmuz Cumartesi günü saat 14:00’de açılacak. Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’de ilk defa bir üniversite kampüs alanına uluslararası standartlarda yarış pisti kazandırdı.

Gözden kaçırmayın

AĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISIAĞIREL'DEN 'Afyon Belediyesi’nin şahane işleri!' YAZISI

 Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Afyonkarahisar’a yenilikler kazandırmayı sürdürüyor. 

Türkiye’de sadece birkaç şehirde bulunan RC yarış pisti, 29 Temmuz Cumartesi günü saat 14:00’de açılacak. Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’de ilk defa bir üniversite kampüs alanına uluslararası standartlarda yarış pisti kazandırdı.

       Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin talebi üzerine Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş arasında “RC Park Toprak Zemin ve Asfalt Zemin Yarış Pisti” protokolü imzalanmıştı. Söz verdiği eserleri tek tek şehrimize kazandırmayı sürdüren Zeybek Başkan, gençliğe yeni bir yatırım daha armağan etti.

İLK YARIŞLAR BU HAFTA SONU YAPILACAK

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ile imzalanan protokolün ardından kolları sıvayan Belediyemiz şehrimize uluslararası standartlarda RC Pist kazandırdı. Radyo kontrollü (RC) araçların ulusal ve uluslararası yarışları bundan böyle şehrimizde yapılacak. TORC’23 yarışları bu hafta sonu gerçekleşecek.  

ULUSLARARASI STANDARTLARDA

        Teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan uzaktan kumandalı RC model arabalar, alternatif spor alanı arayan gençlerin yeni tutkusu. Başkanımız Mehmet Zeybek’te gençlerden gelen talebe kayıtsız kalmayarak Türkiye’de ilk kez bir kampüs alanına RC yarış alanı yaptı. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen RC model araçları kullananlar ANS Kampüs alanında yaptığımız pistte antrenman ve yarışlarını yapabilecek.

6 bin metrekarelik alana kurulan RC Model Araç Pisti, hobi tutkunları için cazibe merkezi haline gelecek. RC yarışlarına artık ilimizin ev sahipliği yapabileceğini ifade eden Zeybek Başkan; “Gençlik, Geleceğimizdir” sloganıyla farklı aktiviteleri, etkinlikleri ve yenilikleri şehrimizi tercih eden üniversite öğrencilerimize sunmaya devam ediyoruz.

GENÇLERİMİZ İSTEDİ BİZ YAPTIK

  “Hem Afyonkarahisarlı herkes hem de üniversite öğrencilerimiz bu yarış alanından faydalanabilecek. Üniversitemizden gelen talebe kayıtsız kalmadık, gençlerimiz isterse üzerimize düşeni yapmaya hazırız dedik. On-Road ve Off-Road yani yol üzeri ve arazi aracı tipi olmak üzere iki ayrı kola ayrılacak yarışlar rahatlıkla burada yapılabilecek. Daha önce AKÜ Rektörümüz Mehmet Karakaş ve Belediyemiz arasında imzaladığımız protokol ardından kolları sıvadık. RC tutkunlarının yarış yapacağı ve onların verimli vakit geçirebileceği alanı tamamlayarak hizmete sunduk. 29 Temmuz Cumartesi günü saat 14:00’de düzenlenecek açılış törenimize tüm halkımız davetlidir. Şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.