Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Gözden kaçırmayın

Yaralı askerlere ziyaretYaralı askerlere ziyaret

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Mesajında gazetecilerin önemli görevlerini hakkıyla yerine getirdiğine vurgu yapan Vali Yiğitbaşı, gazetecilik mesleğinin demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olduğunu belirtti.

Ülkede ve şehirde gazetecilik görevini başarıyla ifa eden tüm gazetecilere ve basın mensuplarına tebriklerini ileten Vali Yiğitbaşı, 24 Temmuz'un, çok sesli, etkin ve özgür bir medya ortamının varlığının öneminin anlaşılması açısından önemli bir gün olduğunu ifade etti.

Günümüzde dezenformasyonun ve yalan haberlerin kolaylıkla yayılabildiğini vurgulayan Vali Yiğitbaşı, toplumun haber alma hakkının korunması ve kamuoyunda farkındalık oluşturulması için ilkeli ve objektif medya çalışmalarının artan bir önem taşıdığını belirtti.

Tarafsızlık ve şeffaflık ilkesini kendine şiar edinerek çalışmalarını yürüten gazetecilerin, kamu ve toplum vicdanının oluşmasında ve halkın haber alma hakkının yerine getirilmesinde önemli bir rol üstlendiğine dikkat çeken Vali Yiğitbaşı, gazetecilerin ahlak ve meslek ilkelerine bağlı kalarak özveriyle görev yaptığını ve kamu görevlilerinin işlerini kolaylaştırdığını ifade etti.

Meslek ahlakına uygun bir şekilde çalışan basın mensuplarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, emeklerinin karşılığını alabilmeleri ve kendilerini geliştirebildikleri bir medya ortamına kavuşmalarının önemine vurgu yapan Vali Yiğitbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nın bu taleplerin gündeme gelmesi ve çözüme kavuşması noktasında bir vesile olmasını diledi.

Mesajında tüm gazetecileri ve basın mensuplarını tebrik eden Vali Yiğitbaşı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nın ülkede ve şehirde görev yapan tüm gazetecilerin ve basın mensuplarının bir araya gelerek önemli bir günü kutlamalarına vesile olmasını temenni etti.