LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 8 birinci birden çıkaran Afyonkarahisar'da İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci bir açıklama yaptı.

Gözden kaçırmayın

Afyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatıAfyonkarahisar'da gençler için teknoloji odaklı eğitim fırsatı

LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 8 birinci birden çıkaran Afyonkarahisar'da İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci bir açıklama yaptı.

Sünnetci, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, LGS'de başarılı olan tüm öğrencileri bu başarıda emeği geçen aileleri ve öğretmenleri tebrik etti.

Afyonkarahisar’a geldiği ilk günden beri akademik başarının altını çizen ve her alanda Afyonkarahisar’ın eğitimde olması gereken başarı sıralamasının çok üst seviyelere çıkartılması gerektiğinin üzerinde duran İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Öğrencilerimizin emeklerinin boşa gitmediğini disiplinli çalışmalarının başarıyı getirdiğini belirterek “Övgülerin en büyüğüne layık olan kıymetli öğrencilerimi tebrik ediyor, ilimizin başarısının bu denli yükselmesinde emeği olan tüm öğretmen, idareci, velilerimize ve özellikle eğitimin her alanında desteklerini bizlerden esirgemeyen Valimiz Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na teşekkürü bir borç biliyorum. Basarı tek bir yoldan gidilerek elde edilemez. Başarı öğrencilerimizle, ailelerimizle ve okullarımızda verdiğimiz desteklerle tamam oldu. İl genelimizde göstermiş olduğumuz yüksek başarı da bizlere ne kadar doğru bir yol izlediğimizi gösterdi. Bizler için kaybedeni olmayan, tüm öğrencilerimizin kazandığı bir sınavdı. Bundan sonraki süreçte de tüm gücümüzle öğrencilerimizin arkasında durmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ilimizden Türkiye birincisi olan (Sena Altıntuğ- Şemsetin Karahisar Ortaokulu, Melis Altıntuğ- Şemsetin Karahisar Ortaokulu, Zeynep Şengül- Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu, Elif Aytulun- Kocatepe Ortaokulu, Gürkanalp Çetinkaya- Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu, Ahmet İşbilir – Özel Afyon Neziha Arslan Ortaokulu, Doruk Toker-İstek Afyon Ortaokulu, Burak Çöl-Özel Sandıklı Yunus Emre Ortaokulu) 8 öğrencimizle birlikte sınava giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarını artırarak devam ettirmelerini temenni ediyorum.” dedi.