Feyenoord ile Hollanda Eredivisie'de şampiyonluk yaşayan Emirdağlı milli futbolcu Orkun Kökçü, Benfica'ya transfer oldu. 22 yaşındaki yıldız, kulüp tarihinin en yüksek 3. bonservis bedelli transferi oldu. Benfica'nın Orkun için belirlediği serbest kalma bedeli de dudak uçuklattı.

A Millî Takım'ın orta sahası, Portekiz devi Benfica ile beş yıllık sözleşme imzaladı.

Benfica, Feyenoord'da forma giyen Orkun Kökçü'yü transfer ettiğini duyurdu. A Millî Takım'ın orta sahası, Portekiz ekibi ile beş yıllık sözleşme imzaladı.

Benfica, Orkun Kökçü için Feyenoord'a 25 milyon Euro bonservis ücreti ödedi. Bu ücret, 5 milyon Euro değerindeki bonuslarla birlikte 30 milyon Euro'yu bulabilir.

Orkun'un yeni sözleşmede serbest kalma maddesinin değeri ise 150 milyon Euro olarak belirlendi.

Benfica'nın resmî internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Benfica, Orkun Kökçü'nün satın alma işlemleri için Feyenoord Rotterdam ile anlaşmaya vardığını bildirir. Orkun Kökcü'nün tüm hakları 25 milyon Euro + 5 milyon Euro bonuslar karşılığında alınmış olup, kontrat süresi beş yıldır.

"Ayrıca Feyenoord Rotterdam, Orkun'un gelecekteki bir transferinden elde edilecek kazancın belirli bir yüzdesini almaya hak kazanacak. Bu yüzde, oyuncunun o günkü değerine göre belirlenecek.

"Son olarak, söz konusu oyuncu ile 5 (beş) spor sezonu için sözleşme imzalanmıştır. Anlaşmanın fesih bedeli 150 milyon Euro'dur."

A Milli Takım futbolcusu Orkun Kökçü, 2022'nin Haziran ayındaEmirdağ’da hemşerileriyle bir araya gelmiş ve liglere verilen aranın ardından memleketi Emirdağ’da kısa bir tatil geçirmişti.