Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye Birinciliği müsabakaları açılış seremonisinin ardından atletizm pistinde başladı. Düzenlenen seremoniye Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve protokol üyeleri katıldı.

Gözden kaçırmayın

Şanlı spor kulübünden büyük başarıŞanlı spor kulübünden büyük başarı

Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Afyonkarahisar Valiliği himayelerinde düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye Birinciliği müsabakaları açılış seremonisinin ardından atletizm pistinde başladı. Düzenlenen seremoniye Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve protokol üyeleri katıldı.

Okul Sporları kapsamında spor kenti Afyonkarahisar’da müsabakalar hız kesmeden devam ediyor. Gençler, Yıldızlar ve Küçükler kategorilerinde düzenlenen Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye Birinciliği Müsabakalarına 70 ilden 93 takım 1800 sporcu katılım sağlıyor. Heyecan dolu müsabakalar sonrasında dereceye giren takımlara madalya ve kupaları takdim edilecek.

AFYONKARAHİSAR SPORUN BAŞKENTİ OLMA İDDİASINI SÜRDÜRÜYOR

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı yaptığı konuşmasında: “Sevgili gençler şehrimize hoş geldiniz. İl Müdürümüzden bilgimizi aldık. 70 ayrı şehirden 1800 kadar burada sporcumuz var. Seremonide de izledik; İstanbul’dan, Kastamonu’dan, Şırnak’tan, Kilis’ten, Ankara’dan, Antalya’dan, Burdur’dan ve Erzurum’dan yani Türkiye’nin pek çok ilinden böyle pırlanta gibi gençlerimizi, değerli eğitmenleri aynı zamanda aileleri burada şehrimizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. Afyonkarahisar sporun başkenti olma iddiasını sürdürüyor. Şöyle ki dün burada motor sporları alanında üç ayrı kategoride bir yarışmamız oldu. TRT Spor’dan canlı olarak yayınlandı. Orada 6 farklı ülkeden yaklaşık 50 yarışmacımız gelmişti. Biz devlet olarak gençlerimize şu çeşitliliği yaşatmak bizim için aslında en önemli önceliklerden diye düşünüyorum. Sadece birkaç spor dalı ile gençlerimizi sınırlamıyoruz. Aynı zamanda kendi medeniyetimizin kendi kültürümüzün geçmişten bu yana bu spor dalını canlandırmak bizim önemli önceliklerimizden. Dolayısıyla yelpaze çok geniş gençler yeter ki sizler bir alana ilgi duyun ve onunla ilgili ilerlemek isteyin. İlgili kurum ve kurum müdürlerimizle birlikte devletimiz sonuna kadar arkanızda. Bizler elimizden gelen desteği sizlere, eğitimcilerimize ve ailelerinize vermeye hazırız. Burada Okul Sporlarımızın Geleneksel Türk Okçuluğu alanında eğitim gören gençlerimizi görmek bizleri ayrıca gururlandırıyor. İnşallah çok güzel zaman geçirirsiniz. İnşallah şehrimize sizleri tekrar tekrar bekleriz. Geleneksel Okçulukta çok güzel başarılara imza atacağınıza inanıyoruz. Hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Sağ olun var olun.” İfadelerini kullandı.

“SPOR DALLARINI GELİŞTİRMEK İÇİN GAYRET EDİYORUZ”

Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven konuşmasında: “ 70 ilden gelen sporcu kardeşlerimizi burada görmek beni mutlu etti. Ok geçmişte atalarımızın, dedelerimizin kullandığı bir savaş gereciydi şimdi ise spor etkinliği haline geldi. Biz de bu spor dallarını geliştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Müsabakalara katılan tüm sporcu kardeşlerime başarılar dilerim” dedi.

“BU ORGANİZASYON AFYON’A HAREKETLİLİK GETİRDİ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı konuşmasında: “ Geleneksel Türk Okçuluğu Türkiye Birinciliği müsabakalarının organizasyonu Afyonkarahisar Valiliğimiz himayelerinde yapılıyor. Bu organizasyonu da biz öyle güzel bir tarihe getirdik ki 19 Mayıs kutlamalarıyla birlikte sürdürülüyor. Burada rakamları vermek isterim, 70 ilden küçükler, gençler ve yıldızlarda 1800 sporcu ailelerle birlikte 2500 kişi organizasyona katılım sağladı. Bu organizasyon şu anda Afyonkarahisar’a bir hareketlilik getirdi. Geleneksel Okçuluk Türkiye’de çok revaçta olan bir spor dalı. Afyonkarahisar da Türkiye’de bu branşta en iyi illerden biri. Bu noktada yatırımlarımız devam ediyor. Dolayısıyla kulüp sayılarımız da artmaya başladı. Kulüplerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bu organizasyonda emeği geçen herkese tüm kalbi duygularımla teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.