Milletvekili Olgun’un 19 Mayıs mesajı

Gözden kaçırmayın

Uluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamazUluçay'ın adaylığına itiraz: Aday olamaz

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, 19 Mayıs’ın sıradan bir gün olmadığını belirterek, Mustafa Kemal Atatürk ve beraberindeki kahramanların Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi bir gün olduğunu söyledi.

Milletvekili Olgun, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, 19 Mayıs’ın işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşinin yakıldığı ilk adım olduğunu dile getiren Milletvekili Olgun; “19 Mayıs 1919, yüce Türk Milletimizin, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde işgal devletlerine karşı bağımsızlık ateşini yaktığı zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutladığımız 19 Mayıs, hem milli mücadelemizin silinmez bir hatırası, hem de yüzünü geleceğe dönmüş nesillerin en büyük ilham kaynağıdır” dedi.

VATAN PAHA BİÇİLMEZ BİR HAZİNEDİR

Mesajında gençlere de seslenen İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, şunları söyledi;

“Bu mutlu günde gençlerimize düşen en büyük görev; bu kutsal vatanı geliştirerek tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir. Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.”

GENÇLERE ÖNEM VEREN ÜLKE KALKINIR

Mesajında gençlere verdiği öneme dikkat çeken Milletvekili Olgun, genç kuşaklara önem veren devletlerin her zaman ileri gittiğini ve kalkındığını ifade etti.

Milletvekili Olgun; “Genç kuşakların yetişmesine önem veren ülkeler daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle gençlerimizi kendine güvenen, çağdaş, bilgi birikimine sahip, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, demokrasiye inanan, çalışkan, verimli, üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. İçinde bulunduğumuz yüzyılın güçlü ve itibarlı Türkiye'si sizlerin omuzlarında yükselecektir” diye konuştu.

Gençlerin bayramını kutlayan Milletvekili Olgun, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.