Milletvekili Köksal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, emekçinin emeğine sahip çıkmasının, ülkesine de sahip çıkması anlamına geldiğini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada, emeğin en yüce değer olduğunu belirtti.

Milletvekili Köksal açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak inanıyoruz ki emek en yüce değerdir. Emeğin kutsallığı siyasi görüşlerin yanı sıra İslam dininde de vurgulanmıştır. Bu yüce değere sahip çıkacak olan, emekçiler ve halkçılardır. Emeğe sahip çıkmak, ülkeye ve geleceğe sahip çıkmak demektir. Türkiye'de emekçiler zor bir süreçten geçiyor. Özelleştirme furyaları ile başlayan süreçte işçilerin kadro hakları ellerinden alındı. Emekçiler, her an kapının önüne konur hâle geldi. Kalifiye işçi çalıştırmak, maaş ve sigorta ücretlerinin artması olarak algılandı. Ülkedeki taşeronlaşma bu süreçte yaygınlaştı. AKP sayesinde Türkiye sendikalı işçiler yerine partili işçiler kavramı ile tanıştı. Temizlik işçisi de, bilgi-işlem de çalışan tekniker de Önce AKP’ye üye olmaya zorlandı, sonra iş buldu. 14 Mayıs'tan sonra işçinin liyakatiyle çalışabildiği, alın teri kurumadan hakkını alabildiği aydınlık günler gelecek. Bu düşüncelerle 1 Mayıs, işçinin emekçinin bayramını kutlarım."